Ana Sayfa Gündem Ümit Özdağ “görev”ini yaparken rezil oldu!

Ümit Özdağ “görev”ini yaparken rezil oldu!

62
0

Sığınmacı karşıtlığıyla bilinen Ümit Özdağ, CHP’li Canan Kaftancıoğlu’nun ceza aldığı suçları bilmeden Yargıtay kararı hakkında yorum yapınca sosyal medyanın diline düştü. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun cezasının onanması, gündemin bir numaralı maddesi oldu.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Kaftancıoğlu’na 5 ayrı suçtan verilen 9 yıl 8 ay 20 günlük hapis cezasının 4 yıl 11 ay 20 gün olan bölümünü onadı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre, Yargıtay Kaftancıoğlu’na iki suçtan verilen 4 yıl 2 aylık hapis cezasını ise bozdu. Kaftancıoğlu’nun, Terörle Mücadele Kanunu 7/2 “Örgüt propagandası yapma” suçundan beraat ettiği bildirildi.

Daire, Kaftancıoğlu’na “kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret”ten verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak”tan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezalarını kanunda öngörülen suç tiplerine uyduğu gerekçesiyle onadı.

ERDOĞAN’A HAKARET DE VAR

Kaftancıoğlu’na, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan verilen 2 yıl 4 ay hapis cezası ise 1 yıl 9 ay olarak düzeltilerek onandı.

Kaftancıoğlu’nun aldığı cezalar muhalif siyasetçilerin tepkisini çekerken, bir biri ardında açıklama geldi.

Mültecilerle ilgili açıklamaları sonrası gündemden düşmeyen Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ da kararı sosyal medya hesabından yorumladı.

OKUDUM DEDİ AMA…

Kararları okuduğunu söyleyen Özdağ, “Canan Kaftancıoğlu ile ilgili Yargıtay kararını okudum. Terör örgütüne övgü var mı? var” ifadelerini kullandı.

Kaftancıoğlu’nun “Örgüt propagandası yapma” suçundan beraat ettiğini atlayan Özdağ sosyal medya kullanıcılarının da diline düştü.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.