Ana Sayfa Dünya Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı El Nahyan hayatını kaybetti

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı El Nahyan hayatını kaybetti

218
0

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife Bin Zayid El Nahyan, 73 yaşında hayatını kaybetti. Ülkede 40 gün yas ilan edildiği duyuruldu.

Birleşik Arap Emirlikleri Devlet Başkanı Şeyh Halife bin Zayid El Nahyan’ın hayatını kaybettiği açıklandı. 73 yaşındaki liderin ölümünün ardından ülkede 40 gün yas ilan edildiği öğrenildi.

Devlet Başkanlığı İşleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, ” Devlet Başkanlığı İşleri Bakanlığı, BAE başkanı Majesteleri Şeyh Halife bin Zayed El Nahyan’ın ölümü nedeniyle BAE halkına, Arap ve İslam ulusuna ve dünyaya başsağlığı diliyor.” ifadeleri yer aldı.

73 yaşındaki bin Zayed El Nahyan, 3 Kasım 2004’ten bu yana BAE’nin Devlet Başkanı ve Abu Dabi Şeyhi olarak görev yapıyordu.

1971’den 2 Kasım 2004’te vefat edene kadar BAE’nin ilk cumhurbaşkanı olarak görev yapan babası merhum Şeyh Zayed bin Sultan El Nahyan’ın halefi olarak seçilmişti.

1948 doğumlu Şeyh Halife, BAE’nin ikinci devlet başkanı ve Abu Dabi Emirliği’nin 16. hükümdarıydı. Şeyh Zayed’in en büyük oğluydu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.