Ana Sayfa Gündem “Tepki verilmezse sırada Ekrem İmamoğlu var”

“Tepki verilmezse sırada Ekrem İmamoğlu var”

63
0

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Yargıtay’ın onadığı siyasi yasak ve hapis cezası kararları AKP’lilerin itirazına rağmen, Saray baskısı sonucu alındığı yorumları yapılıyor. Bekir Bozdağ’ın bu tür operasyonlar için göreve getirildiğini savunan Özgür Emre Koç, teki güçlü olmazsa sırada İmamoğlu’nun olduğunu söyledi.

argıtay’ın, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun hakkında açılmış üç davadan verilen hapis cezalarını onadı. Siyasi yasaklı haline gelen Canan Kaftancıoğlu’nun 6 ay kadar da hapse girmesi bekleniyor.

Kaftancıoğlu hakkındaki hapis cezası ve siyasi yasak kararının onaylanması ülkenin gündemine oturdu. Siyasetçi, akademisyen ve gazetecilerden peş peşe açıklamalar geldi.

AKP’DEN İLK TEPKİ: KENDİNİZE GELİN

4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezası kararını onamasını ardından, AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vekillere yaptığı çağrıyı hedef alarak Kaftancıoğlu’na verilen cezayı savundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Turan, Kılıçdaroğlu’nun ‘siyaset dilini öğrenemediğini’ öne sürerken, Kaftancıoğlu’nun aldığı cezayı da haklı buldu ve “Kendinize gelin!” dedi.

Bülent Turan’ın paylaşımı şu şekilde:

“Gel Muharrem’den, koşun vekillere! Siyaset dilini öğrenmedi, öğrenemeyecek! Siyasi rakiplerimizle siyasette hesaplaşmayı isteriz; ama yargı, Devleti aşağılamak, Cumhurbaşkanı’na hakaret, Kamu görevlisine hakaret suçlarını, ki 5 davadan 2 de beraat var, yerel mahkeme, İstinaf ve son olarak Yargıtay aşamasında değerlendirmeyecek miydi?! Kendinize gelin!”

Turan’ın açıklamalarını yorumlayan gazeteci Fatih Portakal, “Kararı TARAFSIZ ve BAĞIMSIZ bir yargının verdiğini düşünüyor!!!” ifadeleriyle yargı üzerindeki siyasi baskıya dikkat çekti.

KAFTANCIOĞLU’NA EKSTRA KİNLİLER

Gazeteci Onur Öncü de CHP’nin İstanbul’daki seçim başarısını ve Kaftancıoğlu’nun katkısını hatırlatarak, “Canan Kaftancıoğlu’na ekstra kinliler. Çünkü İstanbul seçimlerinin kazanılmasında büyük pay sahibi. CHP’yi ‘örgüt’ olarak toparlaması da cabası. Ayrıca CHP bu kararla birlikte her şeyi sandığa bağlamaktan da vazgeçer umarım. İl başkanını tutuklayan kafa sandıkta neler yapar neler” diye yazdı.

BOZDAĞ BU YÜZDEN GETİRİLDİ

Kararın yeni operasyonlara kapı aralayacağını savunan Özgür Emre Koç, “Bekir Bozdağ bu yüzden göreve getirildi. Bu operasyonlar artacak. Bunlara karşı çok güçlü bir tepki verilmezse sırada İmamoğlu var. Görevden almaya, siyasi yasak getirmeye çalışacaklar” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.