Ana Sayfa Gündem 73 yaşındaki Bekir Bayram’a cezaevinde kalp pili zulmü!

73 yaşındaki Bekir Bayram’a cezaevinde kalp pili zulmü!

30
0

4,5 yıldır cezaevinde tutuklu bulunan kalp hastası 73 yaşındaki Bekir Bayram, aylardır kalp pili bekliyor. Hareketleri iyice kısıtlanan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan Bayram’ın oğlu, “Hareketleri kısıtlandı. Tüm ihtiyaçlarını koğuşundakiler görüyor. Ev hapsine izin verin babamıza biz bakalım” dedi.

Isparta’da cömertliği ve yardımseverliğiyle tanınan emekli işçi Bekir Bayram, kalp hastalığına rağmen 4,5 yıldır cezaevinde tutuluyor. 2 Kasım 2017’de tutuklanarak Isparta Cezaevi’ne konulan Bayram, hapiste iken anjiyo oldu ve kalbine stent takıldı.

Kalp yetmezliği her geçen gün ilerleyen 73 yaşındaki Bayram’a geçtiğimiz yılın sonunda kalp pili takılmasına karar verildi. Beş aydır defalarca hastaneye götürülen Bekir Bayram’a kalp pili henüz takılmadı.

TEKERLEKLİ SANDALYEYLE GETİRDİLER

Bold Medya’nın ulaştığı Bekir Bayram’ın oğlu Doğan Bayram, babasının son durumunu, ‘’Hareketleri oldukça kısıtlandı. Tüm ihtiyaçlarını koğuşundakiler görüyor. Görüşe bile tekerlekli sandalye ile getirdiler.’’ sözleriyle anlattı.

Doğan Bayram, koğuş içinde bile desteksiz yürüyemez hale gelen babasına kısa baston götürdüğünü, ancak cezaevi yönetmeliğini aşamadığını söyledi.

4,5 yıldır cezaevinde tutuklu bulunan Bekir Bayram’ın, kalp yetmezliği dışında yüksek tansiyon ve diyabet rahatsızlıkları da bulunuyor. Cezaevine girmeden önce sağlığı yerinde olan Bayram, demir parmaklıklar ardında 35 kilo verdi.

ANTALYA’YA NAKLEDİLDİ, GÖRÜŞ ZORLAŞTI

Yaşadığı hareket güçlüğü nedeniyle koğuştaki klozeti de kullanamayan Bekir Bayram, Ramazan öncesi Antalya Döşemealtı Cezaevi’ne nakledildi. O günden beri ailesi, sadece bayramdaki açık görüşe gidebildi. Bu süreçte Bayram’ın eşi de rahatsızlanarak, bir gözünü kaybetti.

EV HAPSİ VERİN, İSTERSE EN AĞIR ŞARTLARDA OLSUN

Babasının sağlık durumunu gündeme getiren oğlu Doğan Bayram, babasının denetimli serbestlik kapsamında ev hapsi ile tahliye edilmesi çağrısında bulundu. Bayram, yetkililere şu çağrıda bulundu: ”Geçen yaz yaptığımız ev hapsi talebi aynı gün reddedildi. Günden güne durumu ağırlaşıyor. Babamı ev hapsine alınsın, gerekirse en ağır yükümlülükler uygulansın. Yeter ki biz ona bakabilelim. Ona evlat borcunu ödeyememek vicdanımı sızlatıyor. Isparta’da herkesin gönlünde taht kuran biri, demir parmaklıklar ardında eriyor.’’

BERABER ABD’YE GİTTİĞİ KİŞİNİN İHBARIYLA TUTUKLANDI

Belgelere göre Bekir Bayram, beraber Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği iş insanı Salih Sarıkaya’nın ihbarıyla tutuklandı. Savcıya, ‘’Benim düşünceme göre Bekir Bayram, örgüt konusunda Isparta’daki yapıyı çok iyi bildiğini düşünüyorum.’’ şeklinde ifade veren oto galerici ve müteahhit Sarıkaya’nın, 27 kişiyi bu şekilde ihbar ettiği belirtiliyor. Bayram’ın dosyasında ikinci suç delili olarak Almanya’daki akrabası İkbal Yıldız’ın 2017’de telefonla 112’ye yaptığı ihbar yer alıyor.

Bu ifadelere dayanarak Isparta 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Bekir Bayram’a 9 yıl 4 ay hapis cezası verdi. Yargıtay, Bayram’ın cezasını onadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.