Ana Sayfa Gündem 15 Temmuz’da ‘kahraman’ ilan edilmişti! Yüzbaşı silahını temizlerken kalbinden vuruldu

15 Temmuz’da ‘kahraman’ ilan edilmişti! Yüzbaşı silahını temizlerken kalbinden vuruldu

68
0

15 Temmuz gecesi görevde olmadığı halde Malatya 7. Ana Jet Üssü’ne gelerek yakıt tankerlerinin vanalarını söktürüp anahtarlarıyla beraber toprağa gömdürdüğü için ‘kahraman’ ilan edilen Yüzbaşı Muhammed Hakan Erkuş makam odasında temizlediği silahının ateş alması sonucu hayatını kaybetti.

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Hava Radar Üs Komutanlığı’nda görevli Yüzbaşı Muhammet Hakan Erkuş(35), makam odasında silahını temizlerken kazara ateş alan silahtan çıkan kurşunun kalbine yakın bir noktaya isabet etmesi sonucu hayatını kaybetti. Olay sonrası cenazesi memleketi Malatya’ya getirilen Yüzbaşı Muhammed Erkuş, Şehir Mezarlığı’nda öğle namazını müteakip düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Hayatını kaybeden Yüzbaşı Muhammed Erkuş’un kardeşi Serkan Erkuş, ”Abim görevini yardımcı komutanına devretmek için orada belirli bir vakit geçirdikten silahını temizlemek istiyor. Diyor ki ‘ben silahımı temizleyeyim, çok zamandır atış yapıyorum’. ‘Bayadır temizlemedim’ diye bir ifade kullanmış. Sonra silahını temizlemeye başlamış. Olay yerine gittikleri zaman bir ses gelmiş. Gittiklerinde abim, masasında sandalyesine oturmuş bir şekilde yere düşmeden orada vefat ettiğini söylüyorlar. Silahın kabzası sadece var, şarjörü yok. Şarjörü ayrı tek bir mermi mermi de kalbin alt tarafındaki boşluğa denk geliyor. Tek mermi ile yaklaşık 15 dakika içerisinde hayatını kaybediyor. Talihsiz bir olay. Bu şekilde talihsiz bir olay sonucunda şehit oldu. Allah rahmet eylesin, vatan sağ olsun” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz kahramanı ilan edilen Erkuş, 6 Ağustos 2017’de AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya gelmişti.

PİLOTLAR BERAAT ETTİ

15 Temmuz gecesi Malatya’da bulunan 7. Ana Jet Üssü’nde görev yapan ve 4 ayrı savaş uçağını kaldırmakla suçlanan Pilot Üsteğmenler Mahmut Burak Kılıç, Eray Bakır, Muhammed Yusuf Tür, Halil Karan, Seçkin Gülmüş ve Ülfet Kaçay yargılandıkları Malatya Darbe Girişimi ana davasından beraat etmişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.