Ana Sayfa Haberler Selvi incinmiş! İmamoğlu’na ‘davet’ yanıtı: Böyle yaptığı için gitmem

Selvi incinmiş! İmamoğlu’na ‘davet’ yanıtı: Böyle yaptığı için gitmem

290
0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz turuna davet ettiği bazı yazarlar üzerinden gelen eleştirilere yanıt verirken söylediği, “Yarın örneğin Abdülkadir Selvi’yi davet etmek istiyorum” sözleri üzerine Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi bir yazı yazdı.

Selvi, İmamoğlu’nun ismini örnek vermesiyle ilgili, “Samimi olarak söyleyeyim. Gereksiz bir tartışmaya malzeme yapılmak istendiğimi hissettim” dedi.

“Gezi daveti böyle mi yapılır?” diyen Selvi şöyle devam etti: “Güya siz Nagehan Hanım’a itiraz ediyorsunuz ama ben daha ötesini, Abdulkadir Selvi’yi davet edeceğim. Siz o zaman görün der gibi bir üslup nedir Allah aşkına? İmamoğlu beni gezisine davet edemez mi? Eder. Normalde ben gider miyim? Giderim. Ama İmamoğlu’nun içine girdiği tartışmalı durumdan kurtulmak için benim adımı kullanması hiç şık olmadı. Normalde giderim. Ama böyle yaptığı için gitmem” ifadelerini kullandı.”

Ne olmuştu?

İmamoğlu, söz konusu tartışmalara yanıt verdiği konuşmasında, “Bugün Nagehan Hanım gelmiştir, yarın örneğin Abdülkadir Selvi’yi davet etmek istiyorum. Çünkü beni, iki yıldır bir görevli gibi Genel Başkanımla kavga ettirme çabasında bir insan. Gelsin bakalım ben öyle biri miyim? Nasıl biriyim? Tanısın, anlasın. Kötü yazanlarla daha da ayrı sohbet edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.