Ana Sayfa Haberler “Cezaevinde her gün ölsün istiyorum”

“Cezaevinde her gün ölsün istiyorum”

232
0

Türkiye’yi yaşa boğan Asiye Nur Atalay cinayetinin ardından Anneler Günü’ne ilk kez yalnız girdiğini söyleyen acılı anne Rahşan Atalay, Asiye’nin yarım kalan hayallerini anlattı. Rahşan Atalay, Asiye Nur’un katili Ümit Karakoyun’un müebbet hapis cezası alması istediğini belirterek “O içeride her gün ölsün istiyorum” dedi.

Ümit Karakoyun’un silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Asiye Nur Atalay’ın (19) annesi Rahşan Atalay, Anneler Günü’ne kızının kıyafetlerine sarılarak girdi.

Gözyaşlarına hakim olamayan Rahşan Atalay, yaşadığı acıyı güçlükle ifade etti. Atalay, “Ben bunun müebbet almasını istiyorum. Asiye’nin son olmasını istiyorum. O içeride her gün ölsün istiyorum” dedi.

‘HAYALLERİNİN HEPSİ YARIM KALDI’

“Beş dakika geçiyor, beş dakika sonra yeniden başlıyor acım” diyen Rahşan Atalay, kızının hayallerini de anlatarak, “Her ‘Anneler Günü’nde hediye alırdı. Biraz asabiydi ama öper, severdi. Bir hayali vardı. Ehliyet sınavına gidiyordu kızım. ‘Anne seni gezdireceğim’ diyordu. Hayallerinin hepsi yarım kaldı” şeklinde konuştu.

‘BENİM ONA İHTİYACIM VAR’

Ümit Karakoyun’un 16 dosyası bulunmasına rağmen dışarıda olmasına tepki gösteren Rahşan Atalay, “16 tane dosyası var. Kızımın doğum gününde dışarı salıveriyorlar. Bugün kızımın mezarına gittim. Çok konuştum ama gelmedi. Asiye’m dedim çok süslüydün, kendini çok seviyordun Asiye’m dedim. Çok meşhur oldun, herkes senin arkandan seni konuşuyor dedim. Ama o beni görüyor mu bilmiyorum. Benim durumumda olan anneler bana destek versin. Benim ona ihtiyacım var” ifadelerini kaydetti.

‘AFTAN YARARLANMASINI İSTEMİYORUM’

Rahşan Atalay, “Devletten tek isteğim; bunun aftan falan yararlanmasını istemiyorum. Ağırlaştırılmış müebbet caza almasını istiyorum. Benim kızım beyaz kefenle yatıyor, o da orada her gün ölsün istiyorum. İlk anneler günü yalnızım. 19 sene bak büyüt.. Birisi gelsin, kızımın canını alsın” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.