Ana Sayfa Gündem Bayat tel kadayıf 50 TL

Bayat tel kadayıf 50 TL

81
0

CHP’li Burhanettin Bulut, zamlar nedeniyle bayat ekmekten sonra bayat tatlı satışlarının da başladığını söyledi.Ekonomik krizin hayatın her alanında her kesimden vatan­daşı derinden etkilediğini belirten Bulut, bayat etmekten sonra şimdi de tatlıcılarda bayat tatlı satışları­nın başladığını kaydetti. Bulut, son şeker zamlarının ardından Adana’da bir pastanede tel kadayıfın tazesinin 100 TL’den baya­tının ise 50 TL’ye satıldığını söyledi.

Bulut, “Taze tatlıya parası yetmeyen vatandaş ucuza bayat tatlı alıyor. Önümüz Ramazan. Ramazan’da daha çok tüketilen ürün­lerde korkunç bir artış var.Bu iktidar insanlara Ramazanı bile zehir etti” diye konuştu.Bulut, taze tatlı almaya maddi güçle¬ri yetmeyen vatandaşla¬rın bayat tatlı aldıklarını ifade etti.

HAYVANLAR ZAYIFLADI

Bulut, tarım ve hayvancılıkta yaşa­nan sorunları da şu sözlerle özetledi: “Zaten Avrupa ölçeğinde en düşük et tüketicisiyken bu daha da azaldı. Sadece et için değil süt için besle­nen hayvanlar bile bakılamaz hale geldi. Yemle süt arasında bir oran olması gerek ama bakıyorsunuz bugün süt fiyatlarından daha pahalı yem fiyatları var. Besi hayvanları beslenemediği için kilo kaybediyor. Hayvanları­mız zayıfladı hepsinin kemik­leri çıkmış durumda. Bir çift­çi kadın,’ kendi beslediğim inekten sütü 8 TL’ye mal ediyordum, ineğe kesime götürdüm komşudan 5 TL’ye süt alıyorum’ di­yor. Bir tedbir alınması gerekiyor.“

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.