Ana Sayfa Gündem Bilal Erdoğan’dan inciler! ABD’de 3 bin dolar kazanan, Türkiye’de 5 bin TL...

Bilal Erdoğan’dan inciler! ABD’de 3 bin dolar kazanan, Türkiye’de 5 bin TL kazanandan daha iyi yaşamıyor

97
0

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu, TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan üniversiteyi yurt dışında okumak isteyen gençlere, “Tabii ki de bunu yapabilirlerse çok iyi olacaktır ancak ülkemize dönmeyi de hep aklımızda tutalım.” diye seslendi. Bilal Erdoğan ayrıca, Amerika’da 3 bin dolar kazananların, Türkiye’de 5 bin lira kazanandan daha rahat yaşamadığını savundu.

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin paydaşları arasında bulunduğu ‘Gençlik Buluşması’na katıldı.

Bilal Erdoğan burada yaptığı konuşmada gençlere tavsiyelerde bulundu. Bilal Erdoğan, şunları söyledi:

Salgın ve savaş döneminin getirdiği zorlukları bütün dünya ile birlikte biz de yaşıyoruz ancak 21’inci yüzyıla damgasını vuracak ülke olarak ön plana çıkıyoruz. Ufkunuzu daha geniş tutun, hedeflerinizi yüksek tutun. Yurt dışına çıkmayı düşünen arkadaşlarımız, tabi ki de bunu yapabilirlerse çok iyi olacaktır ancak ülkemize dönmeyi de hep aklımızda tutalım çünkü emin olun; dünyanın en güzel şehri İstanbul, en güzel ülkesi de Türkiye’dir.
Sizlerin de yurt dışına bilgi için, görgü için, Türkiye’de bulamayacağınız tecrübeler ve örnekleri yaşamak için gitmenizde bir beis yok. Ama göreceksiniz ki yurt dışında yaşamak, şu an burada gördüğünüz gibi değil. Neymiş efendim, orada dilenci bile daha fazla kazanıyormuş, daha rahat yaşıyormuş da… Böyle değil. Amerika’da 30 bin dolar kazanan insan, yıllık söylüyorum, aylık diyelim ki 3 bin dolar kazanan bir insan, Türkiye’de 5 bin lira kazanan insandan daha mı rahat yaşıyor? Hayır, değil.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.