Ana Sayfa Gündem Semra Kuytul’dan Perinçek’e: Hakkımızda ileri geri konuşmaya devam ederse, derine inerim!

Semra Kuytul’dan Perinçek’e: Hakkımızda ileri geri konuşmaya devam ederse, derine inerim!

104
0

Furkan Vakfı Kurucusu Alparslan Kuytul’un eşi Semra Kuytul, kendilerini hedef alan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek’e tepki gösterdi. Eşi Alparslan Kuytul cezaevindeyken Perinçek’in ‘Bazı cemaatler bizim dostumuz’ diyerek kendisine selam gönderdiğini açıklayan Semra Kuytul, “Hakkımızda ileri geri konuşmaya devam ederlerse detaylarda derine inebilirim ama şimdilik buna gerek görmüyorum.. Gerekirse detayları kamuoyu ile paylaşmaktan çekinmem!” ifadelerini kullandı.

İktidarın en küçük ortağı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal TV’de katıldığı bir programda gönüllüleri Adana’da polisin ağır şiddetine maruz kalan Furkan Vakfı’nı hedef aldı. Furkan Vakfı’nı provokasyon yapmakla suçlayan Perinçek, “Bunlar Ortaçağdan kalan gruplar. Türkiye şeyhler, müritler, dervişler ülkesi olamaz. Dolayısıyla Furkan Vakfıymış, F..Ö’ymüş, Adnan Oktarlarmış bunlar Türkiye’nin yarınlarında olmayacak.” ifadelerini kullandı.

Doğu Perinçek’in söz konusu ifadelerine ilk tepki Semra Kuytul’dan geldi. Söz konusu açıklamaları sosyal medya hesabından ‘alıntılayan’ Kuytul, “İlk defa burada açıklıyorum, sonra tekrar konuşuruz. Alparslan Hoca hapisteyken Doğu Perinçek bizde olduğunu düşündüğü bazı şartları madde madde söyleyip (4 madde) ‘bazı cemaatler bizim dostumuz’ diyerek bana selam göndermişti…” ifadelerini kullandı.

Bir sonraki paylaşımında, “Sevdiklerimizle tehdit edildiğimiz buna rağmen dinimizden, davamızdan hatta duruşumuzdan ödün vermemek için dişimizi kırarcasına sıkıp direndiğimiz ciddi dönemlerden geçtik..” yazan Semra Kuytul, ardından şunları paylaştı:

Bu yaptığım açıklama sadece hedefine yöneliktir ve onlar anlaması gerekeni anladılar.. Hakkımızda ileri geri konuşmaya devam ederlerse detaylarda derine inebilirim ama şimdilik buna gerek görmüyorum.. Gerekirse detayları kamuoyu ile paylaşmaktan çekinmem!

Neden daha önce açıklamadım? Çünkü olay bizde asla karşılık bulmayacak bir teşebbüstü. Binbir derdin içinde, dikkate almayıp yolumuza devam ettik… Bazılarının “ne cevap verdiniz” gibi gereksiz sorularına da teessüf ediyorum.. O gün bugündür zulüm görmeye devam ediyoruz..

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.