Ana Sayfa Gündem Akşener’den Erdoğan’a: ‘Bay kriz kendini yalanladı’

Akşener’den Erdoğan’a: ‘Bay kriz kendini yalanladı’

54
0

İYİ Parti lideri Meral Akşener, partisinin grup toplantısında Çanakkale Köprüsü geçiş ücretinin yüksekliğini ve yandaşlara dağıtılan rantı eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da ‘Bay kriz’ diye seslenen Akşener, “Biz projeye değil ranta karşıyız. Bay kriz Çanakkale Köprüsü’nün açılışında kendini yalanladı. Allah ıslah etsin. Geçiş ücretini 200 ‘liracık’ olarak açıkladı. Üzerini biz tamamlayacağız dedi. Gerçeği kendi sesinden itiraf etti. Törene katılan arkadaşlarımız pahalı dese de, zamanında emeklilerimize seyyanen zam yaparken 200 lira diyerek büyüttüğü rakamı köprü geçişinde 200 liracık ilan etti” dedi.

Akşener şunları söyledi:

“Değerli dava arkadaşlarım. Ben neden köprü yaptınız demiyorum. Sizler de neden köprü yapıldı demiyorsunuz. Ben neden yol yaptınız da demiyorum. Bizler milletimizin alın teriyle fedakarlıklarla doldurduğu hazinenin neden müteahhitlere peşkeş çekildiğini sorguluyoruz.

Sayın Erdoğan, bu insanlar çare arıyor, bu insanlar çile çekiyor. Üretim maliyetleri sürekli olarak artarken destekler adeta sadaka niyetinde veriliyor ve bu durum çiftçilerimizi kahrediyor. Biz bu gerçekleri söyledikçe onlar inkar ediyor.

AK Parti iktidarı sizlerin çabasına, emeğine nankörlük ediyor. Ama biz, çalışmaktan nasırlanan ellerinizin hak ettiği değeri görmediğini biliyoruz. Biz herkesin bitti dediği anda küllerinden doğan büyük bir milletiz. Biz cesur bir milletiz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.