Ana Sayfa Gündem Süleyman Soylu’nun yalanını ortaya çıkaran görüntü

Süleyman Soylu’nun yalanını ortaya çıkaran görüntü

243
0

Adana’da Furkan Vakfı gönüllülerinin polisleri tahrik ettiğini, polisin yanlışı çekmek için fırsat kolladığını öne süren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu görüntüler bir kez daha yalanladı. Adana’da aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Furkan Vakfı Gönüllüleri’ne orantısız güç kullanan polislerin grubu tahrik etmek için elinden geleni yaptığı ortaya çıktı.

Yerde başını iki elinin arasına alarak korumaya çalışan Furkan Vakfı gönüllüsüne demir copla defalarca acımasızca vurarak öldürmeye kast eden Adana Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Ali Abdullah Baytok’un protestoya katılan kişileri bizzat tahrik etmesi görüntülere yansıdı.

‘KADINLARIN ARKASINA SAKLANMAYIN GELİN’

Görüntülerde hiçbir taşkınlık yapmadan duran Furkan Vakfı Gönüllüleri’ne seslenen Güvenlik Şube Müdürü Ali Abdullah Baytok elindeki demir copu göstererek, ‘‘Kadınların arkasına saklanmayın gelin, çocukların arkasına saklanmayın gelin.’’ diye bağırıyor. Grubun bu sözlerine aldırış etmemesi ve taşkınlık yapmaması üzerine sinirlenen Ali Abdullah Baytok grubun arasına dalarak copla vatandaşları darp etti.

Bir başka görüntüde ise Güvenlik Şube Müdürü Ali Abdullah Baytok önünde yürüyen insanlara elindeki copla dürtüyor. Vatandaşların tepki vermemesine üzerine arkasında copla bacaklarına vuruyor.

SOYLU: KUYTULCULAR ‘POLİS BİR EKSİKLİK YAPSAM DA ÇEKSEM’ DER

Katıldığı bir televizyon programında İçişleri Bakanı Soylu, ‘‘”Kuytulcular ‘polis bir eksiklik yapsa da çeksem’ der. Bunlar sokağa çıkarlar ellerinde kamerayla, çocukları öne çıkarırlar, kadınları öne çıkarırlar, tükürürler, tahrik ederler, her türlü şeyi yaparlar.’’ İfadelerini kullanmıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.