Ana Sayfa Gündem Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde patlama: 2 polis hayatını kaybetti

Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde patlama: 2 polis hayatını kaybetti

100
0

Bingöl’de Özel Harekat Şube Müdürlüğü içerisinde patlama meydana geldi. Özel Harekat personeli Necati Aygün ve Birol İli hayatını kaybetti. Özel Harekat Daire Başkanlığı kuruluşunun 39. yıl dönümünde acı haberle sarsıldı.

Bingöl’de Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde öğle saatlerinde personele bomba eğitimi verildiği esnada henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken. Bingöl Devlet Hastanesi’ne gelen Vali Kadir Ekinci, “Ne yazık ki bugün bizim için üzücü bir gün. İki kardeşimiz hakkın rahmetine kavuştu. Başımız sağ olsun, milletimizin başı sağ olsun, Allah rahmet eylesin. Değerli ailelerine sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun” dedi.

MÜHİMMAT SEVKİ SIRASINDA MEYDANA GELDİ

Bingöl Valiliği’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bugün saat 13.30 sularında Kaleönü Mahallesi’nde bulunan Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde eğitim bürosundan eğitim alanına mühimmat (anti tank) sevki esnasında bir patlama yaşanmıştır. Patlamada ağır yaralanan ve Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan iki Özel Harekat personelimiz Necati Aygün ve Birol İli şehit olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Emniyet camiamıza, aziz şehitlerimizin ailelerine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.”

Necati Aygün‘ün Aydın-Çine, Birol İli‘nin Erzurum-Aziziye nüfusuna kayıtlı oldukları öğrenildi.

BAKAN SOYLU’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İçişleri Bakanı Soylu da twitter hesabından başsağlığı mesajı yayınladı. Soylu mesajında; “Bingöl Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde yaşanan elîm kazada ağır yaralanan Kahraman Özel Harekat Polislerimiz Necati Aygün ve Birol İli Şehadete kavuştular. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, aileleri ve @EmniyetGM Teşkilatımıza başsağlığı diliyorum. Makamları âlî olsun inşallah.” ifadelerine yer verdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.