Ana Sayfa Gündem Aracında 52 kilo bomba yakalanan polis bakın kim çıktı!

Aracında 52 kilo bomba yakalanan polis bakın kim çıktı!

124
0

Hakkari Yüksekova’da arabasında 52 kilo patlayıcıyla yakalanan polisin kablo hırsızlığından ihraç edildikten sonra mahkeme kararıyla görevine yeniden döndüğü ortaya çıktı. Bu polisi polisliğe atayan İçişleri Bakanı Soylu, KHK ile ihraç edilip OHAL Komisyonu’nun iade ettiği 3 bin polisi göreve başlatmıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakkari’de aracında 52 kilo patlayıcı madde yakalanan polis memurunun kablo hırsızlığı iddiasıyla görevden ihraç edilmesine rağmen mahkeme kararıyla yeniden göreve döndüğünü söyledi.

“HEDEF İSTANBUL’DU” İDDİASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TV Net canlı yayınında Hakkari Yüksekova’da arabasında 52 kilo uyuşturucu yakalanan polisle ilgili açıklamada bulundu. Söz konusu polisin 2019’da adi suçtan ihraç edildiğini ve mahkeme kararıyla geri döndüğünü söyleyen Soylu, hedefin ise İstanbul olduğunu öne sürdü.

BOMBALAR KUZEY IRAK’TAN GETİRİLMİŞ

Soylu, “Aktarım Kuzey Irak tarafından gelmiş. Şemdinli’de arabayı bırakıyorlar, lastiğin üzerine de anahtarı koyuyorlar, gidiyorlar. O da geliyor arabayı alıyor ve götürüyor. Bu polis memurunu biz 2019’da adi suçtan ihraç etmişiz. Yani bir kablo hırsızlığı sebebiyle arkadaşlar yakalıyorlar ve ihraç ediyorlar. Sonra mahkeme kararıyla dönmüş. Biz sonra başka bir yere vermişiz, sonradan İstanbul’a geliyor. Hedef İstanbul’du” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.