Ana Sayfa Gündem İmamoğlu, vatandaşları özel araçlarıyla çıkmamaları konusunda uyardı 

İmamoğlu, vatandaşları özel araçlarıyla çıkmamaları konusunda uyardı 

86
0

İstanbul’da kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor. Kentte gece saatlerinde başlayan ve gün içinde bazı ilçelerde aralıklarla süren kar yağışı, hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Bazı ilçelerde yoğun şekilde devam eden kar yağışı beyaz örtü oluşturdu.Bazı bölgelerde trafikte aksamalar yaşanırken, bazı noktalarda maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi.

Beylikdüzü’nde kar yağışı zaman zaman tipiye döndü. Şişli’de E-5 kara yolu yağış nedeniyle yer yer karla kaplandı. Başakşehir, Arnavutköy gibi bazı ilçelerde de araçlar ilerlemekte zorlandı.

Yağışın yoğun olduğu Anadolu Yakası’ndaki Pendik, Ataşehir ve Sultanbeyli ilçeleri ile Avrupa Yakası’ndaki Yenibosna, Bağcılar gibi ilçelerde de yollar, binaların çatıları, arabaların üstü beyaza büründü.Kar yağışı Kocaeli ve Sakarya’da da etkisini sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kar yağışının bugün ve özellikle yarın etkisini sürdüreceğini belirterek, “Mümkün olduğu kadar araçla çıkılmaması, mutlaka toplu taşımanın kullanılması çok önemli bir husus.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.