Ana Sayfa Ekonomi “Bugün bir kadın geldi en az ne kadar kıyma alabilirim?’ diye sordu,...

“Bugün bir kadın geldi en az ne kadar kıyma alabilirim?’ diye sordu, 10 liralık 85 gram kıyma aldı”

86
0

Muğla’nın Milas ilçesinde bir kasap, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya hem vatandaşların hem de esnafın zor durumda olduğunu bir örnekle anlattı. Ağbaba’nın ziyaret ettiği bir kasap, ”Bugün bir bayan geldi, ‘En az ne kadar kıyma alabilirim’ diye sordu. 10 liralık kıyma aldı. Ben utandım yani. 10 liralık kıyma, 85 gram” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Milas’ta bir pazar yerini ve esnafı ziyaret etti. ANKA’da yer alan haberde Milaslı bir kasap, yaşadıkları sorunları Ağbaba’ya şöyle anlattı:

”Etin durumu belli, milletin durumu belli. Her gün et fiyatı değişiyor. 100 liraya veriyorsun, yarın 110 lira. Müşterilerden de tepki alıyorsun. Masraflar katlanıyor. 2 lira (2 bin lirayı kastediyor) elektrik parası geliyordu, 7 bin lira gelmeye başladı. E sürüm yok, alan yok. Nasıl çıkacağız bu işin içinden? Bugün 80 liraya kesiyorsun, yarın ‘85 lira’ diyor adam. Bugün bir bayan geldi, ‘En az ne kadar kıyma alabilirim’ diye sordu. 10 liralık kıyma aldı. Ben utandım yani. 10 liralık kıyma, 85 gram.”

”ÖBÜR HAFTA NE YİYECEĞİZ BAKALIM”

Ağbaba’nın ziyaret ettiği pazarda alışveriş yapan bir vatandaş ise şöyle konuştu:

”Durum berbat. Aldık, emekli maaşının yarısı gitti. Öbür hafta ne yiyeceğiz bakalım? Vallahi dört tane nüfus var başımda. Emekli maaşım 3 bin lira. Emekli olmama rağmen çalışıyorum. Gel de çalışma.”

”ADAM 3 TANE ÇOCUĞUNA AYAKKABI ALACAK, HER AY BİRİNE ALMAK ZORUNDA KALIYOR”

Ağbaba’nın ziyaret ettiği bir başka esnaf da halkın alım gücünün düştüğünü şöyle anlattı:

”İnsanların alım gücü sıfır. Geçen sene 100 liraya sattığımızı bu sene 200 liraya satmak zorunda kalıyoruz ki insanların alım gücü sıfır. Kendim 100 liraya aldığım şeyi 100 liraya satıyorum. Adam üç tane çocuğuna ayakkabı alacak, her ay birine almak zorunda kalıyor.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.