Ana Sayfa Gündem Resmi Gazete’de yayımlandı: İki TÜİK Başkan Yardımcısı görevden alındı

Resmi Gazete’de yayımlandı: İki TÜİK Başkan Yardımcısı görevden alındı

74
0

Resmi Gazete’de atama kararnamesi bolluğu yaşandı. Sabaha karşı saat 04 sularında çıkan Resmi Gazete’de AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan 20 ayrı atama kararnamesi ile onlarca bürokrat görevden alındı ve onlarca yeni atama yapıldı. TÜİK Başkan Yardımcıları Umut Serhat İdman ve Nurettin Kaya görevlerinden alındı.

Erhan Çetinkaya, 28 Ocak 2022’de yeni TÜİK Başkanı olarak atanmıştı. Daha önceki TÜİK başkanlığı değişikliklerinde de başkan yardımcılarından bazıları görevden alınmış ve yerlerine yeni atamalar yapılmıştı.

Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise aynı bakanlıkta İhracat Genel Müdürü olarak görev yapan Özgür Volkan Ağar atandı.Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ve Dışişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Mustafa Geden de görevden alınan bürokratlar arasında yer aldı. Dışişleri Bakanlığı bünyesinde açık bulunan 29 koltuğa ise yeni atama yapıldı.

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Ahmet Cevdet Acar atandı. Diyanet işleri Başkanlığı’na bağlı ve boş bulunan sekiz il müftülüğüne de yeni atamalar yapıldı.

TÜİK’TE 6 YILDA 6 BAŞKAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gece yarısı Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanı Sait Erdal Dinçer’i de görevinden almıştı. TÜİK’te son 6 yılda 6 başkan değişikliği yapılması dikkat çekmiş, “TÜİK’e başkan dayanmıyor” yorumlarının yapılmasına neden olmuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.