Ana Sayfa Gündem AKP’li Ali İhsan Yavuz’dan itiraf gibi açıklama: Nereye gitsem eleştiriyle karşılaşıyorum, sokakta...

AKP’li Ali İhsan Yavuz’dan itiraf gibi açıklama: Nereye gitsem eleştiriyle karşılaşıyorum, sokakta yokuz

105
0

AKP Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, gittiği her yerde “İktidar partisine mensup belediye başkanlarını ve milletvekillerini sahada daha az görüyoruz” şeklinde bir eleştiriyle karşılaştığını söyledi.

AKP Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, gündemde yer alan konulara ilişkin olarak iktidara yakınlığıyla bilinen TGRT Haber’de Cem Küçük’ün sorularını yanıtladı.

Elektrik, doğal gaz ve akaryakıt fiyatlarındaki artışın AKP’yi etkileyip etkilemediği sorusu üzerine Yavuz şunları kaydetti:

“Kesinlikle etkiliyor. Aslında belirli sitemleri de alıyoruz sokağa çıktığımızda. Çünkü devamlı sokaktayız. Sokağa çıktığımızda yer yer bu şikayetleri biz de alıyoruz. Bunlara benzer geçmişte de eleştiriler vardı. Şimdi dozajı yükselen birtakım noktalar da var. Elbette enerji fiyatlarının bir hayli yükseldiğini biz de görüyoruz. Sokaktan da duyuyoruz. Hepimiz içinde yaşıyoruz. Buna ilişkin alınan önlemleri de görüyoruz ama aynı zamanda bu eleştiriyi getirirken sokak, bir yandan dünyada olup biteni de izliyor.”

Yavuz şunları söyledi:

“Avrupa’daki enerji fiyatlarından bağımsız olarak Türkiye değerlendirmiyor, her ne kadar bir parça eleştiri geliyorsa ona da bakıyor. Bir yandan tekrar yerinden oynayarak istikrarsızlığa doğru sürüklenen bu tabloyu yeniden istikrarlı bir ortama doğru taşıyan unsurun AK Parti ve Cumhur İttifak’ı olduğunu, liderin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu görüyor. Mesela bir CHP’li arkadaş bana doların 18 liralara çıktığı süreçlerde şunu söyledi, ‘Ben istikrarın Türkiye için ne olduğunu yeni anladım. Recep Tayyip Erdoğan’ın da istikrar için olmazsa olmaz olduğunu yeni anladım’ dedi. Dolayısıyla bunu söyleyen CHP’den milletvekili aday adayı olmuş bir kişiden bahsediyorum.

‘EVET ELEŞTİRİ ALIYORUZ, EVET SİTEM VE SERZENİŞ ALIYORUZ’

Evet eleştiri alıyoruz, evet sitem ve serzeniş alıyoruz ama bir yandan dünya kavrulurken Türkiye’deki bu yangın ateşini söndüren bir liderin olduğunu, Türkiye’de taşları yeniden yerine oturtmak, ekonomik anlamda yeniden müreffeh bir ortam hazırlamak için nasıl canla başla Cumhurbaşkanımızın çalıştığını görüyor ve bunun için de tek ümit olarak da yine bir tek Cumhurbaşkanımızın olduğunu düşünüyor. Dolayısıyla bütün bunların sonucunda bir parça sitem, serzeniş alsak da, bir parça eleştiri alsak da sonuçta oyları Cumhurbaşkanımızın tekrar cumhurbaşkanı olması istikametinde kullanacağını gösteren tabloları da görüyoruz.

‘DÜNYA KAVRULDU, TÜRKİYE’NİN ETKİLENMEMESİ MÜMKÜN DEĞİL’

Ben de bunu görüyorum açıkçası ve diyorum ki, evet dünya kavruldu. Hakikaten sendeledi adeta. Bunlardan dünyanın etkilenmemesi, Türkiye’nin etkilenmemesi mümkün değil ama başımızda da gerçekten işini bilen ve Türkiye’yi daha müreffeh yarınlara taşımak için canını taşıyan bir lider var, Recep Tayyip Erdoğan. Dolayısıyla bu ankete ve tercihlere yansıyor, yansıyacak” dedi.

‘ELEŞTİRİLER BİZİ SEVİNDİRİYOR’

Cem Küçük’ün bazı vatandaşların “AKP belediye başkanlarını ve milletvekillerini sahada daha az görüyoruz” eleştirisinde bulunduğunu belirtmesi üzerine Yavuz, şunları söyledi:

”Ben nereye adım atsam bu eleştiriyle karşılaşıyorum. Seni doğrulayan bir itirafta bulunayım. Nereye adım atsam, hangi köye gitsem, hangi mahalleye gitsem, hangi sokağa insem, hangi grupla ve katmanla irtibat kursam bu eleştiriyi alıyoruz. Bu eleştiri bizi sevindiriyor. Eskiden ‘Milletvekilinin ne işi var bu sokakta, mahallede, köyde’ derken, şimdi çok sık gittiğimiz yerlerde bile ‘Biz sizi daha sık görmek istiyoruz’ dediler. Dolayısıyla bu adeta AK Parti ve AK Partili milletvekilleri, Cumhur İttifakı ve Cumhur İttifak’ının milletvekillerine hala bel bağladığını gösteriyor. Onlara bel bağladığını, onları görmek istiyor, derdini onlarla paylaşmak istiyor.

‘CUMHURBAŞKANIMIZIN DİREKTİFLERİYLE SOKAKTA DAHA FAZLA YER ALMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Aslında Cumhuriyet Halk Partisi’ni çok fazla isteyen yok sokaklarda. Diyor ki, ‘Ben eleştirsem de bir parça, bütün bu konjonktürel şartlar sebebiyle bir parça serzenişte bulunsam da, benim derdimi çözecek tek unsur Cumhur İttifakı unsurudur. Özelde AK Parti ve AK Parti’nin milletvekilleridir. Dolayısıyla onları yanımda daha fazla görmek istiyorum’ diyor. Eleştirilere de bakmak suretiyle Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle sokakta daha fazla yer almaya çalışıyoruz. Ankara’da, Mecliste, Genel Merkez’deki başka işlerimizin yanında milletimizle daha fazla buluşalım, daha fazla kaynaşalım, sokakta daha fazla olalım diye hepimizin bir gayreti var. Bu serzenişlerden de asla mustarip değiliz, çünkü istiyorlar.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.