Ana Sayfa Dünya Ukrayna: Bir Rus general daha öldürüldü

Ukrayna: Bir Rus general daha öldürüldü

69
0

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, bu gece yaptığı konuşmada, Rusya ile devam eden savaşta bir generali daha öldürdüklerini açıklamış ancak adını vermemişti. Ukrayna İçişleri’nden bir yetkili bugün sosyal medyadan yaptığı paylaşımda öldürülen generalin adının yanı sıra fotoğrafını da paylaştı.

Rusya’nın Ukrayna topraklarına 24 Şubat’ta başlattığı harekat sonrası iki ülke arasındaki savaş tüm hızıyla devam ederken, Rus ordusunun kaybında da her geçen gün artış yaşanıyor. Şimdiye kadar ne kadar asker kaybettiğini açıklamaktan kaçınan Moskova yönetimi, “Evet, kayıplarımız var” diyerek bilançoya ilişkin soruları geçiştirdi.

Bölgeden gelen son haberlere göre, Rus ordusunda görevli bir generalin daha çıkan çatışmalarda öldürüldüğü bildirildi. Rusya tarafı kaybı açıklamazken, Kiev yönetiminden bir yetkili öldürülen generalin adını ve rütbesini açıkladı.

ZELENSKİY İSİM VERMEMİŞTİ

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, bu gece yaptığı konuşmada bir Rus generalin öldürüldüğünü bildirmiş ancak ismini vermemişti.Ukrayna İçişleri Bakanlığı’ndan Anton Geraşçenko, bugün Telegram üzerinden yaptığı açıklamada öldürülen generalin adını duyurdu ve fotoğrafını paylaştı.

“SURİYE’DE DE SAVAŞTI”

Buna göre, Tümgeneral Oleg Mityaev, salı günü gerçekleştirilen Mariupol harekatı sırasında öldürüldüğünü duyuran Geraşçenko, 46 yaşındaki Mityaev’in 150’nci motorlu tüfek tümenini komuta ettiğini ve Suriye’de de savaştığını söyledi.Öte yandan, Moskova rejiminden ölüme dair henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.