Ana Sayfa Haberler Fırat Tanış, Ekrem İmamoğlu’na ateş püskürdü! “Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla…”

Fırat Tanış, Ekrem İmamoğlu’na ateş püskürdü! “Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla…”

190
0

Sanatçı Fırat Tanış’tan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki geldi. İmamoğlu’nun İstanbul’da yapımı onaylanmayan projeler için ‘Tiyatro oynamaya kalkmasınlar’ ifadesine Tanış tepki gösterdi.

Kulüp dizisinde Çelebi rolüyle büyük beğeni toplayan oyuncu Fırat Tanış, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı bir açıklama nedeniyle tepki gösterdi. Tanış, “Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden politika üretmesini bekliyoruz” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, iktidarın metro hattını engellediğini söyleyerek sert açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaları yaparken de İmamoğlu, “İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Tiyatro oynamaya kalkmasınlar” dedi. Oyuncu Fırat Tanış ise bu sözlere sosyal medyadan tepki gösterdi.

Netflix platformunda yayınlanan Kulüp dizisinde Çelebi karakterine hayat veren Fırat Tanış, Twitter hesabından İmamoğlu’nun konuşmasını paylaşarak eleştiri yaptı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sefaköy-Beylikdüzü metro hattının 2022 yatırım projeleri arasına dahil edilmemesine tepki gösterdi.

MUHALEFETİ BÖYLE, İKTİDARINI SİZ DÜŞÜNÜN

Finansmanı hazır olan bir projenin bilerek bekletilmesine kızan İmamoğlu, bu engellemeyi yapanlara yönelik tepkisini dile getirerek, “Tiyatro oynamaya kalkmasınlar” dedi. Bu sözlere ise sanat camiasından tepki geldi. Oyuncu Fırat Tanış, “Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.