Ana Sayfa Ekonomi Nebati’yi tiye aldı! “Geçen gün bir kulis haberi çıktı, vallahi yüreğim çarptı…”

Nebati’yi tiye aldı! “Geçen gün bir kulis haberi çıktı, vallahi yüreğim çarptı…”

96
0

Ekonomist Atilla Yeşilada, son yazısında Recep Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye kızgın olduğu iddiasına değinirken “Geçen gün bir kulis haberi çıktı, Başkan Erdoğan Nebati’den rahatsız diye vallahi, yüreğim çarptı. O giderse ben 10 YouTube videosu ve 15 makalelik malzemeden olurum bir gecede” diyerek durumu tiye aldı.

Nebati’nin enflasyon mesajlarına dikkat çeken Atilla Yeşilada, devamında şunları söyledi:

Maliye Bakanı Nurettin Nebati: Enflasyon ocakta pik yapar ama Haziran 2023’e tek haneyle gireceğiz Maliye Bakanı Nurettin Nebati: Enflasyon ocakta pik yapar ama Haziran 2023’e tek haneyle gireceğiz

“Öylesine rahatladım ki, aylık enflasyon Ocak’ta düşecek. Yıllık ise yaz aylarında gerileyecek. 2023 Haziran seçimlerine tek haneli enflasyonla gireceğiz. Abi, yeter ki ekonomin kaptan köşkünde sen kal ya. 2023’de değil 2024’te seçime deflasyon eşliğinde gireriz, ben 2 yıl daha sırtından trafik yaparım.”

Yeşilada, “Enflasyonu yaz aylarında atlatırız’ diyen Nebati Abim eminim bu dev araştırma örgütlerinden daha iyi biliyor. Ben onun gözlerindeki ışıltıya bakıyorum zaten” diye ifade etti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.