Ana Sayfa Ekonomi Meşhur tantunicide iğrenç görüntü! Çöpteki turşuları ve etleri geri toplattı…

Meşhur tantunicide iğrenç görüntü! Çöpteki turşuları ve etleri geri toplattı…

339
0

Kadıköy’de tantuni işletmecisi çöpe atılan biberleri işçiye toplattı, çalışanlara da “Haftalık izinlerinizi iptal ediyorum” dedi.

İstanbul Kadıköy’de bir tantunicide işletme sahibi tarafından çöpe atılan biberler tekrar yenilmek üzere bir çalışana toplatıldığı görüntüler yayınlandı. Çalışanın tek tek biberleri ayıkladığı sırada işletme sahibi, “İsraf oluyor, bunlar ısırılmamış bile, tekrar yıkatacağız. Niye çöpe atalım?” dediği duyuluyor.

Cep telefonuyla görüntüleri kaydeden işletmeci, çalışana da, “Göster, bak ne kadar biber çıkmış daha da çıkıyor. Ben yokken böyle oluyor demek ki. O biberleri al tek tek. Kadıköy’ün bu hafta ustalar da dahil izinlerini iptal ediyoruz. Bu dükkanda bu yüzden bereket olmaz. Bakın hiç birisi yenmemiş. Kendi dükkanınız gibi bakmadığınız sürece ensenizdeyim. Bu hafta hepinizin iznini iptal ediyorum” diye sesleniyor.

‘YERE DÜŞEN ETLERİ DE GERİ KOYUN’

İşletmecinin ses kayıtlarında ise, “Müşteri elini sürmüyor, ağzıyla ısırmıyor, tabakta kalıyor. Bunda kötü bir şey yok yıkayacağız koyacağız, niye çöpe atalım yazıktır günahtır. Yere düşen etleri de geri koyun yazıktır günahtır. Et altın değerinde. Eti bulamıyoruz arkadaşlar yere düşüyorsa yıkayın kardeşim” ifadelerini kullanıyor

İşletme sahibi tarafından diğer tantunicinin diğer şubelerine de gönderildiği öğrenilen görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Gıda ve Tarım İlçe Müdürlüğü’nün inceleme başlattı.

‘SADECE GÖSTERMEK İÇİN ÇEKMİŞ’

DHA’nın haberine göre görüntülerin çekildiği tantunicide çalışan tantuni ustası, “Biz yıkayıp koymuyoruz geri. Biz zaten 3 tane tabaklara bırakıyoruz. Patronumuz demiş ki aslında ‘Fazladan bırakmayın ziyan oluyor’ bazı arkadaşlar 6-7 tane bırakıyorlar onun için söylemiştir. Çöpten toplamak yok. Personele göstermek için çekmiş videoyu” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.