Ana Sayfa Gündem Erdoğan’ın akıl hocası: Türkler de Kürtler de, İslâm’ı terk ediyor

Erdoğan’ın akıl hocası: Türkler de Kürtler de, İslâm’ı terk ediyor

38
0

AKP’ye yakın Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, İslâm’ı terk eden Türkler ve Kürtler’in hızla deizm, ateizm çıkmaz sokağına sürüklendiklerini öne sürdü. Kaplan daha önce de Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcısı olduğu KADEM projelerinin aileyi çökerttiğini iddia etmişti.

BOLD – “Bu, bir çığlıktır!” diyen Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Türkler ve Kürtler’in İslâm’ı terk edip hızla deizm ve ateizme sürüklendiklerini belirtti.

DEİZM VE ATEİZMDE PATLAMA YAŞANIYOR

Bugünkü yazısında herkesin inanıp inanmamakta hür olduğunu belirten Kaplan, Türkiye’de deizm ve ateizmde bir patlama yaşandığını öne sürdü. “Deistleri ve ateistleri suçlama kolaycılığına kaçmadan, insanların neden deist ve ateist olduklarını çuvaldızı kendimize batırarak göstermeye çalışacağım” diyen Kaplan, Anadolu’da İslamın hâkim olmasında Kürtlerin rolünü hatırlattı.

İSLAM’I TERK EDERLERSE BİRBİRLERİNE GİRERLER

Kaplan, “Türklerle Kürtler birbirlerine omuz verdiler ve tarihin akışını değiştirdiler. Eğer şimdi olduğu gibi birbirlerine omuz vururlarsa, birbirlerine düşürülürler ve tarihin en büyük darbesini yemekten kurtulamazlar! Türklerle Kürtlerin birbirlerine omuz vermelerinin yolu, İslamî tarihî iddialarını üstlenmelerinden geçer. Eğer İslâm’ı terk ederlerse, hem birbirlerine girerler hem de tarihten silinir giderler -Allah muhafaza!” görüşünü dile getirdi.

İSLAM’IN ÇOCUKLARI AÇIKÇA İNTİHAR EDİYOR

“Tanzimat’la yönümüzü yitirdik; Cumhuriyet’le eksen değiştirdik, yörüngemizi yitirdik, bu ülkenin yönünü ve yörüngesini batıya endeksledik; küreselleşmenin bizi de kuşattığı ve vurduğu Özallı neo-liberalizm süreciyle birlikte ruhumuzu yitirme sürecine sürüklendik” diyen Kaplan, bugün gelinen noktanın ‘ürpertici’ olduğunu ve ‘İslâm’ın çocuklarının açıkça intihar ettiğini’ yazdı.

GÜLE OYNAYA DEİZME, ATEİZME SÜRÜKLENİYORLAR

Kaplan yazısına şöyle devam etti:

“Türkler de Kürtler de, İslâm’ı terk ediyorlar hızla; deizm, ateizm çıkmaz sokağına sürükleniyorlar güle oynaya!

Eğer biz İslâm’ı terk edersek, bu toprakları emperyalistlere savaşmadan teslim etmiş oluruz ve tarihten silinir gideriz!

Tarihin en zorlu dönemlerinden birinden geçerken, insanlığın tam da bize, bizimse hakikate gebe olduğumuz kritik bir zaman diliminde, bu toprakların çocuklarının İslâm’ı terk etmesi hem intihar etmesi hem de insanlığı ayağa kaldıracak imkânı yitirmesiyle sonuçlanacaktır!

Bu, bir çığlıktır!

Sesimi duyan var mı?”

ERDOĞAN’IN DERNEĞİ AİLEYİ ÇÖKERTİYOR

Yeni Şafak gazetesi yazarı Kaplan, daha önce de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın başkan yardımcısı olduğu KADEM projelerinin aileyi çökerttiğini öne sürmüş, kendisine gelen tepkiler üzerine de “KADEM dokunulmaz kutsal inek midir?” diye sormuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.