Ana Sayfa Gündem Başsavcılıktan Selçuk Özdağ’a soruşturma

Başsavcılıktan Selçuk Özdağ’a soruşturma

29
0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamalarıyla Gelecek Partili Selçuk Özdağ’a soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a re’sen soruşturma başlattı.

Soruşturma gerekçesi olarak Özdağ’ın Yeniçağ gazetesine verdiği söyleşide “Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine söylediği sözler” gösterildi.

Özdağ, Yeniçağ’dan Orhan Uğuroğlu’nun “YSK zamanında seçim için Erdoğan’ın başvurusunu kabul eder mi?” sorusuna “Gelecek Partisi olarak bu anayasa hükmünü çiğneyen YSK’nın 11 üyesini kamuoyuna afişe ederiz. 81 ile üzerlerinde resimleri ve isimleri bulunan YSK üyelerinin afişlerini üzerlerine, ‘İşte Anayasayı çiğneyenler’ diye kocaman yazı koyar onları afişe ederiz. Gazetelere ve televizyonlara ilanlar veririz. Sokağa çıkamazlar, milletin yüzüne bakamazlar. Dünyayı başlarına yıkar, Anayasayı çiğnetmeyiz” yanıtını vermişti.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada Özdağ hakkında, “heyet halinde çalışan kamu görevlilerini alenen tehdit” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamaları yöneldi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.