Ana Sayfa Gündem Enes Kara haberini yapan gazetecinin görevine son verildi!

Enes Kara haberini yapan gazetecinin görevine son verildi!

34
0

Enes Kara’nın intihar haberini yapan Günışığı gazetesinin yazı işleri müdürünün görevine son verildi, haber de gazetenin internet sitesinden kaldırıldı.

Elazığ’da, Enes Kara’nın ailesinin zoruyla kaldığı yurttaki baskılar ve gelecek kaygısı nedeniyle yaşamına son vermesini haberleştiren gazeteci görevden alınırken, haber de siteden kaldırıldı. Gazeteye onlarca tehdit telefonu gelirken eylem yapan öğrenciler de tehdit edildi.

Elazığ’da bir yerel gazete olan Günışığı Gazetesi, Enes Kara’nın ölümüyle ilgili internet sitesinde “Cemaat baskısına dayanamadı intihar etti” başlığıyla haberi yayınlamıştı. Bir gün önce gazetenin internet sitesinde yayınlanan haber bugün siteden kaldırıldı. Haberi yapan, gazetenin Yazı İşleri Müdürü Faik Akgün, gazetenin sahibi Nafiz Koca tarafından toplantıya çağrıldı. Toplantıda hem Koca hem de gazetedeki diğer kişiler tarafından eleştirilen Akgün, Yazı İşleri Müdürlüğü görevinden alındı. Görevden alınma gerekçesinin ‘istenilen performansı yakalayamamak’ olduğu söylendi.

Akgün işten çıkarılmazken, bunun sebebini de ‘resmi ilan gelirlerinden dolayı sabit bir çalışan sayısının olma zorunluluğu’ olarak açıkladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.