Ana Sayfa Gündem Sarıkaya’nın tokat attığı Ahmet Demir: Fatma Şahin de beni azarladı!

Sarıkaya’nın tokat attığı Ahmet Demir: Fatma Şahin de beni azarladı!

80
0

Gazeteci Muharrem Sarıkaya’nın tokat attığı İHA çalışanı Ahmet Demir, Fatma Şahin’in de yayın sonrası kendilerini azarladığını belirterek, “Yapılan izahtan sonra özür diledi” dedi.

İHA muhabiri Ahmet Demir, Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın kendisine tokat attığı olaya ilişkin ayrıntıları anlattı. Demir, “Biz bir gün öncesinden bütün teknik hazırlıkları yaptık. Muharrem Sarıkaya yayın öncesi bizim hazırladığımız cihaz yerine Habertürk rejisi ile şahsi cep telefonundan bağlanmak istedi. Bir süre sonra da cep telefonundan kaynaklanan sorunlar nedeniyle merkezle bağlantı problemi yaşamaya başladı. Ben yayın devam etsin diye yeniden kendi cihazımızı vermeye çalışıyordum. Bir anda nereden geldiğini anlamadığım tokat darbesi ile sarsıldım. Olayın ‘yayın stresi’ ile filan ilgisi yok. Sol kolu ile itse vesaire bir noktaya kadar anlarım. Sarıkaya sağ eli ile bana tokat attı. Ben hiçbir hatamız, kusurumuz olmamasına rağmen sadece yardım etmeye çalışıyordum.” dedi.

‘O ANI UNUTMAYACAĞIM’

Türkiye Gazetesinden Yılmaz Bilgen’e konuşan 24 yaşındaki Demir, aldığı darbe ile sendelediğini, başını önüne eğerek kamera arkasına geçip yayına devam ettiğini belirtti. Demir, “Başımı saatlerce kaldıramadım. O anı hiç unutmayacağım. Fiziki olanın dışında ruhen yıkıldım. Eve gittim, hiç kimse ile konuşamadım. Olayın üzerinden 4 gün geçti ve halen yemek yiyemiyorum. Bu sürede yalnızca 3 saat uyuyabildim” diye konuştu.

‘BİZİ BELEDİYE EKİBİ SANIP AZARLADI, SONRA ÖZÜR DİLEDİ’

Öte yandan Muharrem Sarıkaya’nın saldırısına gerekli tepkiyi vermediği gerekçesi ile ilgili eleştirilen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yayın sonrası ekibi azarladığını belirten Ahmet Demir, “Fatma Hanım bizi belediye çalışanı sanarak ‘Neden işinizi doğru yapmıyorsunuz. Böyle bir duruma düşürdünüz’ gibi ifadeler kullandı. Daha sonra Bölge Müdürümüz Orhan Akın olayı anlattı ve hatanın tamamının Sarıkaya kaynaklı olduğunu izah etti. Fatma Hanım bu izahtan sonra özür diledi” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.