Ana Sayfa Dünya ABD, 8 noktayı ‘en yüksek riskli seyahat’ kategorisine aldı

ABD, 8 noktayı ‘en yüksek riskli seyahat’ kategorisine aldı

79
0

ABD, İspanya’nın da aralarında olduğu 7 ülke ve Hollanda’nın Karayipler’deki adası Bonaire’yi, “en yüksek riskli seyahat” kategorisine dahil etti.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), korona virüsünün (Covid-19) Omicron varyantının yayılmasının hızlanması üzerine, 8 destinasyonu daha “en yüksek riskli seyahat” kategorisine aldı.

CDC’nin haftalık açıkladığı tavsiyelerin son güncellemesinde, turistlerin en çok seyahat ettiği ülkelerin başında gelen İspanya’nın da içinde olduğu 8 ülkeye yapılacak ziyaretler, Covid-19 önlemleri bağlamında riskin en yüksek olduğu yolculuklar arasına dahil edildi.

Tavsiye kararında “Seviye 4” olarak belirtilen en riskli turizm merkezleri arasında İspanya’nın dışında Finlandiya, Lübnan, Çad, Monako, San Marino, Cebelitarık ve Hollanda’nın Karayipler’deki adası Bonaire yer aldı.

CDC, riskli bölgelere seyahat konusunda aşı yaptırmayanlarla beraber tam aşılı yolcuları da uyararak uluslararası seyahatlerin Covid-19 varyantlarını kapma ve yayma açısından yüksek risk oluşturduğunu belirtildi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.