Ana Sayfa Dünya İsviçre’de evden çalışma zorunlu oldu, Davos zirvesi ertelendi

İsviçre’de evden çalışma zorunlu oldu, Davos zirvesi ertelendi

66
0

İsviçre, Omicron varyantı nedeniyle evden çalışmayı zorunlu hale getirdi. Kamusal alanlara da sadece iki doz aşılılar girebilecek. Ayrıca, Davos’ta yapılacak Dünya Ekonomik Forumu da ertelendi.

Korona virüsünün Omicron varyantının hızla yayılmasıyla birlikte yeni önlemler açıklayan ülkelere İsviçre de katıldı. İsviçre hükümeti, ülkede evden çalışmayı zorunlu hale getirdi. Ülkede bugünden itibaren barlar, spor müsabakaları ve spor salonları dahil çoğu kamusal alan, yalnızca iki doz aşı olduğunu kanıtlayabilen kişilere açık olacak.

17-21 Ocak tarihleri arasında İsviçre’nin kayak merkezlerinden Davos’ta yapılacak Dünya Ekonomik Forumu da ertelendi. Forum’dan yapılan açıklamada, mevcut pandemi koşullarının yüz yüze görüşme gerçekleştirmeyi son derece zorlaştırdığı belirtildi. Dünya Ekonomik Forumu’nun “yaz başında” yapılması planlanıyor. Forum toplantıları dijital ortamda gerçekleştirilecek. Covid-19 salgını nedeniyle Forum’un yıllık toplantısı geçtiğimiz yıl önce Singapur’a kaydırılmış, sonra da tamamen iptal edilmişti.

Forum yetkilileri, 1971’den bu yana iş, siyaset, ve akademi dünyasının önde gelen isimlerini her yıl bir araya getirerek daha iyi bir dünya yaratmak istediklerini söylüyor. Ancak Forum’un organizatörleri birçok çevre tarafından “elitist” oldukları gerekçesiyle eleştiriliyor. (BBC Türkçe)

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.