Ana Sayfa Dünya ‘Tesla bebeği’: Araç otopilotta giderken doğum yaptı

‘Tesla bebeği’: Araç otopilotta giderken doğum yaptı

68
0

ABD’de bir kadın, eşiyle trafikte sıkıştıkları sırada doğum yapmak zorunda kaldı. Çift Tesla araçlarıyla otomatik pilotta hastaneye giderken doğum gerçekleşti; bebeğin göbek bağı araçta kesildi.

ABD’nin Philadelphia eyaletinde bir kadın, ailesiyle birlikte Tesla marka elektrikli araçlarında trafikte sıkıştıkları sırada sancıları başlayınca doğum yapmak zorunda kaldı. Kadının eşinin, aracın navigasyon sistemini hastaneye ayarlayıp doğuma yardım ettiği belirtildi.

Philadelphia Inquirer gazetesinin haberine göre olay, eylül ayında meydana geldi. 3 yaşındaki anne Yiran Sherry ve 34 yaşındaki eşi Keating Sherry, o sabah üç yaşındaki oğulları Rafa’yı okula götürüyordu. Ancak Yiran Sherry’nin doğum sancıları başladı. Sancı giderek şiddetlenirken, trafik ilerlemiyordu; çift hastaneye vaktinde gidemeyeceklerini kabul etmek zorunda kaldı.

‘ZOR BİR KARARDI’

Habere göre Keating Sherry aracı otopilota aldı ve navigasyon sistemini 20 dakika uzaktaki hastaneye ayarlayıp, bir eli direksiyondayken eşine yardım etmeye çalıştı. Keating Sherry, “Eşim elimi öyle sıkıyordu ki, kemiklerim kırılacak zannettim. ‘Yiran, tamam nefesine odaklan’ diyordum. Bu aynı zamanda kendi kendime de verdiğim tavsiyeydi, adrenalinim tırmanıyordu” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.