Ana Sayfa Gündem Ermenistan, Türkiye ile normalleşme süreci için Rubinyan’ı özel temsilci atadı

Ermenistan, Türkiye ile normalleşme süreci için Rubinyan’ı özel temsilci atadı

45
0

Türkiye’nin Ermenistan’la ilişkileri normalleştirme kapsamında eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın özel temsilci olarak görevlendirmesinin ardından Erivan’dan da benzer bir adım geldi.

Ermenistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi kapsamında özel temsilci olarak atandı.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Vahan Hunanyan, Rubinyan’ın normalleşme sürecinde özel temsilci olarak görev yapacağını duyurdu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir hafta önce “Ermenistan’la normalleşme adımları kapsamında karşılıklı olarak temsilciler atayacağız. Erivan’a charter uçuşları başlatacağız.” demişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 2 gün önce Ermenistan’la normalleşme süreci kapsamında eski Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın özel temsilci olarak görevlendirileceğini açıkladı

Bakan Çavuşoğlu, Ermenistan’la normalleşme kapsamında karşılıklı olumlu açıklamalar yapıldığını vurgulayarak, “Biz Azerbaycan ile her konuda istişare ediyoruz ve Azerbaycan’ın bilgisi dahilinde bu tür adımları atıyoruz. Kimse Azerbaycan’dan bağımsız ya da ayrı hareket edebilir miyiz diye sorgulamasın. Bir millet iki devletiz. Bunlar olumlu şeyler hepimize faydası olacak.” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.