Ana Sayfa Ekonomi Erdoğan TÜSİAD’ı tehdit etti: Bizimle mücadele edemezsiniz

Erdoğan TÜSİAD’ı tehdit etti: Bizimle mücadele edemezsiniz

113
0

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada TÜSİAD’a yönelik sert ifadeler kullandı. Öte yandan Erdoğan faiz indirimi mesajını tekrarladı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada TÜSİAD’ı hedef aldı ve tehdit etti.

TÜSİAD yönetimi kısa süre önce açıklama yapmış ve ekonomideki kötü gidiş ile ilgili Erdoğan yönetimine çözüm önerileri sunmuştu. Erdoğan’ın TÜSİAD’a cevabı gecikmedi. Zehir zemberek sözlerle TÜSİAD’ı hedef alan Erdoğan açık açık tehdit etti ve gözdağı verdi. Piyasaların bu açıklamaya nasıl bir tepki vereceği merak konusu olurken ekonomi uzmanları yarın kara pazartesi yaşanabileceği yorumları yaptı.

İşte Erdoğan’ın tehdit açıklaması:

Erdoğan, ekonomi biliminin genel kabul görmüş kurallarına geri dönülmesini isteyen TÜSİAD’a ise “Ey TÜSİAD ve yavruları size sesleniyorum. Sizin teke göreviniz var, yatırım, istihdam ve büyüme. Kalkıp da hükümete saldırmanın yollarını aramayın bizimle mücadele edemezsiniz. Sizin cinsinizi de cibilliyetinizi de iyi biliyoruz. Sizin derdiniz başka. Siz acaba bu hükümeti nasıl çökertiriz de sömüreceğimiz bir hükümeti nasıl iş başına getiririz diye düşünüyorsunuz” sözleriyle tepki gösterdi.

“Döviz kurundaki istikrarı piyasanın kendi işleyişi içinde sağlayacağız. Ekonomide bir tabir vardır dere kendi yatağında akar” diyen Erdoğan, “Pazartesi gününden itibaren finans dünyasında sıkıntılar yaşanacakmış ya bunu ancak ihanet içindekiler söyler. Merak etmeyin böyle bir durum söz konusu değil biz dimdik ayaktayız” ifadelerini kullandı.

‘ASLA MASUM GÖRMÜYORUZ’

Erdoğan, Türkiye gazetesinin yazarı Fuat Uğur’un bugünkü yazısındaki “Kontrollü kambiyo rejimi” tavsiyesine de tepki gösterdi. Erdoğan, “Kontrollü kambiyo rejimi mi? Neden olmasın?” diyen Uğur’a isim vermeden “Kontrollü kambiyo rejimi gibi zırvalıkları gündeme getirenleri de asla masum görmüyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.