Ana Sayfa Ekonomi Erdoğan ile birlikte ekonomiyi batırdıklarını itiraf etti: Tarih yazıyoruz!

Erdoğan ile birlikte ekonomiyi batırdıklarını itiraf etti: Tarih yazıyoruz!

48
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanı Ayhan Ogan, isim vermeden TÜSİAD’ı eleştirdi. “Genel kabul görmüş iktisat bilimi ve siyaset bilimi kuralları Batı’yı merkez, dünyanın geri kalanını öteki kabul eder” diyen Ogan, ‘Türkiye’nin tarih yazdığını’ söyledi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) eylül ayından bu yana verdiği toplam 500 baz puanlık faiz indirimi sonrası Türk lirasının yabancı paralar karşısındaki değer kaybı hızlandı. Dolar 17, euro 19 lirayı gördü.

Bunun üzerine Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), yazılı bir açıklama yaparak iktidarı iktisat kurallarına uymaya davet etti:

TÜSİAD: ‘GENEL KABUL GÖRMÜŞ İKTİDAR BİLİMİ KURALLARINA HIZLA DÖNÜLMELİ’

“Son dönemde ekonomide oluşan hasarın tespitini yapıp öncelikle serbest piyasa işleyişi çerçevesinde, tüm paydaşların desteğinin alındığı, genel kabul görmüş iktisat bilimi kurallarına hızla dönülmesinin gereği açıktır.”

ERDOĞAN’IN DANIŞMANINDAN ‘ELEŞTİRİ’

TÜSİAD’ın açıklaması iktidara yakın kişi ve medya kuruluşlarının tepkisini çekerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Ayhan Ogan da isim vermeden bazı ‘eleştiriler’ yöneltti.

Ogan, çok sayıda yazım yanlışı da içeren mesajında şunları kaydetti:

‘YENİ BİR DÜNYA KURUYORUZ’

“Genel kabul görmüş iktisat bilimi ve siyaset bilimi kuralları Batı’yı merkez, dünyanın geri kalanını öteki kabul eder. Emperyal hedefler ve sömürü paradigması üzerine kuruludur. Yırtıp attık, milli iktisat ve milli siyaset politikasıyla tarih yazıyor, yeni bir dünya kuruyoruz.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.