Ana Sayfa Ekonomi Özgür Demirtaş: Siyasal İslamcılar tarafından tehdit altındayım

Özgür Demirtaş: Siyasal İslamcılar tarafından tehdit altındayım

51
0

Ekonomist Özgür Demirtaş gazeteci İsmail Saymaz’ın canlı yayın teklifini reddetti: “Siyasal İslamcılar tarafından tehdit altındayım.”

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Halk TV yazarı İsmail Saymaz’ın canlı yayın teklifine, “Ah sevgili İsmail ben de çıkmak isterdim ama 10 yıldır anlattığım ve gerçekleşen hiçbir konuşmam bir şeyi değiştirmedi. Siyasal İslamcılar tarafından tehdit altındayım” diye yanıt verdi.

Asgari ücretle ilgili açıklamaları nedeniyle tartışma konusu olan ekonomist Özgür Demirtaş, telefonla CNN Türk’e bağlanarak, ”Asgari ücrete karşı değilim, şunu söylüyorum. TL’nin erdiği, dolara bazlı gıda, kıyafet, demir ve çeliğin fiyatının arttığı bu ortamda asgari ücreti 10 bin de yapsanız, asgari ücretli daha mutsuz olur” ifadelerini kullanmıştı.

Halk TV yazarı İsmail Saymaz da Twitter hesabından Demirtaş’a bir çağrı yaparak; “Özgür hocam, Halk TV’ye çıkmanız için ne yapalım? Canlı yayında “Özgür Demirtaş asgari ücretin arttırılmasına neden karşı?” diye size sataşalım mı?” diye bir paylaşım yaptı.

Saymaz’ın paylaşımına yanıt veren Özgür Demirtaş, tehdit altında olduğunu söyledi. Demirtaş, Saymaz’ın çağrısına şu sözlerle yanıt verdi:

“1) Ahh sevgili İsmail ben de çıkmak isterdim ama:
a) 10 yıldır anlattığım ve gerçekleşen hiçbir konuşmam bir şeyi değiştirmedi.
b) Siyasal İslamcılar tarafından tehdit altındayım.
c) Bazı muhalifler bile “niye basit anlatıyor Özgür Demirtaş yaaa” basitliğini aşmıyorlar.

2) Yani Özgür Demirtaş’ın onlara değil anlamayan eğitimsiz kesime seslendiğini anlamıyorlar.
d) Yüz kez yazmama rağmen hala yok siyasiye CV göndermiş YALANINI yazanlar var. Ben bir vatandaş olarak görevimi yıllardır yaptığım uyarılar ile yaptım. Ama görüyorum ki gereksizmiş.”

Saymaz, Demirtaş’ın bu sözlerine karşılık olarak “Hocam, Halk TV’de sözünüz kesilmeden ve herhangi bir kaygı duymadan özgürce konuşabilirsiniz. Sizi bu akşam davet ediyoruz. Yayından hemen önce arayacağım” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.