Ana Sayfa Gündem “Bu Türkiye’nin iflas etmesine sebep olur, sakın ha”

“Bu Türkiye’nin iflas etmesine sebep olur, sakın ha”

72
0

İyi Parti lideri Meral Akşener, “Ağır ekonomik bunalım nedeniyle OHAL’e hazır olmalıyız.” diyen Prof. Dr. İzzet Özgenç’e cevap verdi. Akşener, “Bu Türkiye’nin iflas etmesine sebep olur. Bu konuda herkesi ciddiyete davet ediyorum.” dedi.

Meral Akşener, ekonomik kriz dolayısıyla OHAL iddialarının ‘çok ciddi endişelere neden olacağını’ hatırlattı. Erdoğan’ın faizle ilgili ‘Nas’ dediğini, bunun dini bir tarif olduğunu, şimdi de Çin tarifine geçildiğini anlattı. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ‘inşallah, maşallah’ dediğini belirten Akşener, temenni ederek ekonominin canlandırılamayacağını dile getirdi.

Türkiye’nin bir devlet krizi yaşadığını kaydeden Akşener, İzzet Özgenç’in ‘ekonomik OHAL’ iddiasına dair de açıklamada bulundu. Akşener, “Dış güçleri kenarda koymuşlar. İki görüş geldi dünden itibaren biri Japon Bankası’nın raporu, ikincisi İzzet Özgenç hocanın yorumu. Özgenç Hoca, hukuk profesörüdür. Olağanüstü hal ilan edilebilir diye kavram var. Dış güçler işi bırakılmış, iş iç güçlere gelmiş, İzzet hocanın tarifi üzerinden bakarsak sermaye kontrolünden başlayarak bankadaki dolarlara, yani vatandaşın dolar hesabına kadar bazı adımların atılabileceği gibi bir endişe yaratır ki, Türkiye’nin iflas etmesine sebep olur.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.