Ana Sayfa Gündem Eski HDP milletvekili Ayhan Bilgen partisinden istifa etti

Eski HDP milletvekili Ayhan Bilgen partisinden istifa etti

68
0

Eski HDP milletvekili ve eski Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) istifa etti.
HDP’den ayrılacağı yolunda iddialar ortaya atılan Ayhan Bilgen, kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. “Yolcu yolunda gerek! Uyarı ve eleştirilerimde yanılmayı umuyor, barış ve demokrasi için iyi niyetle, özveriyle mücadele eden herkese başarılar diliyorum” diyerek HDP’den ayrıldığını duyurdu.

Kişisel sosyal medya hesabından istifasını duyuran Bilgen şu ifadeleri kullandı:

“HDP Genel Merkezine; Bireysel beklentilerle değil toplumsal kaygılarla 2007 yılında Binumut adaylığı ile başlayan siyasi birlikteliğimi yine toplumsal kaygılarla sonlandırıyorum. Toplumsal eşitlik, özgürlük ve barış mücadelesinin farklı platformlarda yürütülmesine dair duyduğum ihtiyacı parti kurullarına ilettiğim gibi kamuoyu ile de paylaştım.

Birlikte çalışırken hangi ilke ve etik değerleri gözettiysem ayrılırken de aynı hassasiyeti gözeteceğimi herkesin bilmesini istiyor HDP üyeliğinden istifa ediyorum. HDP’li gibi gözüken isimler tarafından sosyal medya üzerinden yürütülen iftira, hakaret ve karalama kampanyasının yapacağımız açıklamayla son bulacağını umuyor aksi taktirde kişilik haklarımı savunmak zorunda kalacağımı bilmenizi istiyorum.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.