Ana Sayfa Ekonomi DİSK asgari ücret için kırmızı çizgisini çizdi: 5 bin 200 TL

DİSK asgari ücret için kırmızı çizgisini çizdi: 5 bin 200 TL

52
0

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun (DİSK) İstanbul Kartal’da düzenlediği ‘Artık Yeter’ mitingine çok sayıda siyasi parti, sendika üyesi ile binlerce kişi katıldı. Miting alanına girişte yüzlerce metrelik kuyruk oluşması ise dikkat çekti.

Miting alanında toplanan binlerce işçi, “Emeğimizi ve memleketimizi savunmak için omuz omuza”, “Biz çalışıyoruz, biz üretiyoruz, Türkiye büyüyorsa hakkımızı istiyoruz”, “Vergide, gelirde adalet” pankartlarının açıldığı mitingde “Gelirde adalet, vergide adalet”, “Asgari değil, insanca yaşam”, “Gün gelecek, devran dönecek, AKP halka hesap verecek”, “Sefalet ücreti istemiyoruz”, “Sefalete teslim olmayacağız”, “İnsanca bir yaşam, insanca bir ücret” sloganları attı.

Kırmızı çizgi: 5 bin 200

Düzenlenen mitingde, asgari ücretin en az 5 bin 200 TL olması gerektiğinin altı çizildi.

Cumhuriyet’ten Ece Piroğlu’nun haberine göre, DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, işçileri, gençleri, EYT’lileri, emek ve meslek örgütleri ve destek veren siyasi partileri selamlayarak başladığı konuşmasında “İşsizliğe, pahalılığa, yoksulluğa, zamlara ve faturalara artık yeter diyenler, borçla yaşamaktan sıkılanlar, patronundan daha fazla vergi ödemeye yeter diyenler, emeğine sahip çıkanlar bugün Kartal Meydanı’nda toplandı. Geçinemeyenler, barınamayanlar adına bu meydanı doldurduk hep beraber. Ülkeyi yöneten beylere göre her şey yolunda. Biz enflasyon diyoruz, TÜİK enflasyon yüzde 21 diyor. Biz işsizlik diyoruz onlar diyorlar ki işsizlik azaldı ülkede. Biz geçinemiyoruz diyoruz onlar ekonomi şahlanıyor diyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.