Ana Sayfa Haberler Youtube’da sokak röportajı yapanlara eş zamanlı gözaltı

Youtube’da sokak röportajı yapanlara eş zamanlı gözaltı

100
0

Youtube’da sokak röportajı yapan ‘Kendine Muhabir’ ve ‘Sade Vatandaş’ kanallarının sahipleri sabah saatlerinde gözaltına alındı. İlave TV’nin sahibinin gözaltına alındığı da iddia edildi.

YouTube üzerinden sokak röportajı yayınlayan kanallara bu sabah gözaltı kararı verildi. Kendine Muhabir ve Sade Vatandaş kanalı sahipleri, twitter’dan yaptıkları paylaşımlarda gözaltına alındıklarını duyurdu.

Kendine Muhabir kanalının sunucusu Hasan Köksoy geçen hafta Antalya’da bir sokak röportajında mikrofon uzattığı kişinin sözleri nedeniyle röportajı yaptığı kişiyle birlikte tutuklanmıştı. Yapılan itiraz üzerine Hasan Köksoy ve röportaj yaptığı kişi tahliye edilmişti. Hasan Köksoy tutukluyken kendisi sokağa çıkarak röportaj yapan eşi bu sabah ‘Sade Vatandaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sabah saat 7de polis evimize baskın yapıp, bilgisayar ve bütün iletişim araçlarımızı aldılar. Eşimi Hasan Köksoy’u şu an polisler araca bindirip götürdüler… Arama emri sebebi Mücahit birinci” dedi.

YouTube platformunda paylaşım yapan kanallardan biri olan Sade Vatandaş’ın sahibi Mehmet Koyuncu da sosyal medyadan gözaltına alındığını duyurdu. Mehmet Koyuncu, “Polislere şafak baskınıyla bu saatte evime geldiler. Bu saatte? İstanbul’da olduğum için gözaltına alınmadım. Gazetecinin evine! Ülkenin durumu apaçık ortada” ifadesini kullandı.

İlave TV’nin sunucusu Arif Kocabıyık ile kanalın kameramanının da gözaltına alındığı ileri sürüldü ancat teyit edilemedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.