Ana Sayfa Gündem Faruk Acar’dan “İYİ Parti’den ayrıldı” açıklaması

Faruk Acar’dan “İYİ Parti’den ayrıldı” açıklaması

72
0

Milliyet yazarı Zafer Şahin’in İYİ Parti’den ayrıldığını öne sürdüğü Andy-Ar Araştırma’nın sahibi Faruk Acar, Twitter’dan yaptığı açıklamayla Şahin’i yalanladı. Acar, “İYİ Parti ve Sayın Akşener ile uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz” dedi.

Milliyet yazarı Zafer Şahin, bugünkü köşesinde AKP’den İYİ Parti’ye geçen Andy-Ar Araştırma’nın sahibi Faruk Acar’la yolların ayrıldığını öne sürdü.

Şahin’in iddiasına göre, Faruk Acar’la yolların ayrılmasına, “Ömer’in Yolu” başlıklı kampanyaya 30 milyon liralık bütçe ayrılması neden oldu.

Şahin şunları yazdı:

“Ömer’in yolu, Faruk’un sonu… İyi Parti’nin yeni kampanyacısı Faruk Acar’ın gelişi epey ses getirmişti. İşi ‘Erdoğan’a seçim kazandıran adam Akşener’i tercih etti’ sığlığına kadar taşıyanlara kötü bir haberim var.

İyi Parti, dört aylığına anlaştığı Acar ile yola devam etmeme kararı almış. Yüksek bütçeli -iddiaya göre 30 milyon nakit- ‘Ömer’in yolu’ kampanyası partiyi karıştırmış.

Kimi bu afişlerin İyi Parti’yi muhafazakârlarla sorunu olan bir siyasi hareket gibi gösterdiğini düşünüyor. Kimi de Alevi vatandaşları rahatsız ettiğini savunuyor. Ama burada asıl üzerinde durulması gereken husus, Acar’ın bu yüksek bütçeli kampanyalarının nasıl finanse edildiği sorusu. Onun da kokusu yakında çıkar.”

RAKAMLARI DA YALANLADI

Faruk Acar ise Twitter’dan “Duyurumdur” başlıklı bir açıklama paylaşarak, İYİ Parti’den ayrıldığı yönündeki iddiayı yalanladı. İYİ Parti ile yaptığı projelerin etkili olduğunu savunan Acar, Şahin’in verdiği rakamların da ‘hayali’ olduğunu kaydetti. Acar, sözlerini, “İYİ Parti ve Sayın Akşener ile uyumlu bir şekilde çalışmalarımıza devam etmekteyiz” ifadeleriyle noktaladı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.