Ana Sayfa Gündem Bahçeli’den açık tehdit: Artık hoşgörü dönemi kapandı

Bahçeli’den açık tehdit: Artık hoşgörü dönemi kapandı

74
0

MHP’nin kurduğu ‘Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı’ ile ilgili açıklama yapan Devlet Bahçeli, “Bu aşamada hoşgörü dönemi kapanmıştır. Bundan böyle gaye ve gerekçesi ne olursa olsun Merhum Türkeş Bey’in istismarına müsaade edilmeyecektir” dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabından ‘Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı’nın kurulduğunu duyurdu.

Alparslan Türkeş ile ilgili konuşan Bahçeli, “Nihayetinde onun iki emaneti vardır: Birincisi Milliyetçi Hareket Partisi, ikincisi de Ülkü Ocakları’dır. Hamd olsun bugüne kadar emanetlerine en küçük leke düşürülmemiştir.” diye konuştu.

Alparslan Türkeş’in ‘fikir ve hizmetlerinin doğru anlaşılması’ iddiasıyla ‘Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı’nın kurulduğunu dile getiren Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

“Bugüne kadar farklı partilerde, farklı oluşum ve organizasyonlar altında Merhum Başbuğumuz kıyasıya istismar edilmiş, siyasi çıkar ve ikbal hesapları uğruna adı ve anısı malzeme yapılmıştır. Bu haksızlığa, bu nezaketsizliğe yıllarca hoşgörü adına tahammül gösterilmiştir. Bu aşamada hoşgörü dönemi kapanmıştır. Bundan böyle gaye ve gerekçesi ne olursa olsun Merhum Türkeş Bey’in istismarına müsaade edilmeyecektir. Alparslan Türkeş Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu tarihi gerçek değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin gücü yetmeyecektir. Onun siyasi mirası ve fikri sahibi Milliyetçi Hareket Partisi’dir, sevdalıları ülkücüler ve milli gönüllerdir. Ülkücünün yeri orası, burası değil, kuşkusuz Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Merhum Başbuğumuz üzerinden nifak mevziisi kazmak isteyenlere fırsat verilmeyecektir.”

“TEPKİSİZ KALINMAYACAKTIR”

“Türkeş soyadını kullanıp zillet değirmenine su taşıyanlara Milliyetçi-Ülkücü Hareket göz yummayacaktır” diyen Genel Başkan Bahçeli, “Hatıralarımızı, hüviyetimizi, haysiyetli mazimizi çarpıtan menfaatperestlere tepkisiz kalınmayacaktır. Bizden söylemesi, yanlışa düşenler sonuçlarına katlanacaktır. Bu vesileyle ‘Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı’nın hayırlı olmasını diliyor, Kurucular Kurulumuzla Mütevelli Heyetimiz içinde görev alan dava arkadaşlarıma başarılar temenni ediyorum. Merhum Başbuğumuzu ve aziz şehitlerimizi de rahmetle, hürmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.