Ana Sayfa Haberler AKP’de 2.”Pudra Şekeri” ve “Kürşat” rezaleti! İlçe başkanı makamında uyuşturucu içip sızdı…

AKP’de 2.”Pudra Şekeri” ve “Kürşat” rezaleti! İlçe başkanı makamında uyuşturucu içip sızdı…

69
0

Sosyal medya üzerinden aniden istifa eden AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç’ın uyuşturucu kullandığı iddia edildi. Makam odasında uyuyan Kılıç’ın ortaya çıkan görüntülerinde çekmecede uyuşturucu görünüyor. Daha önce de AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın danışmanı Kürşat Ayvatoğlu lüks otomobilde uyuşturucu çekerken görüntülenmişti.

İstifanın arkasında da skandal bir video yattığı öğrenildi. Videoda, Kılıç olduğu iddia edilen kişi makamında uyuşturucu kullandıktan sonra sızmış halde görünüyor. Çekmecede mavi bir poşet içerisinde uyuşturucu madde ve hassas tartı, masanın üzerinde ise uyuşturucu çekmekte kullanılan pipo bulunuyor.

APAR TOPAR İSTİFA ETMİŞTİ

AKP Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, önceki akşam saatlerinde Facebook’ta yaptığı paylaşımla görevinden istifa ettiğini açıkladı.Kılıç, şunları yazdı: “İşlerimin yoğunluğu sebebi dolayısıyla AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Her daim Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a ve Partimize bağlılığım devam edecektir. Kamuoyuna saygılarımla duyurulur.” dedi.

UYUŞTURUCU MADDELER

Ancak Kılıç’ın istifasının arkasında bir skandalın yattığı ileri sürüldü. Gazeteci İsmail Saymaz’a ulaştırılan görüntülerde AKP’li yöneticinin makam koltuğunda sızmış halde uyuduğu görülüyor. Görüntüyü çeken kişi, çekmecede ‘metamfetamin’ adı verilen uyuşturucu madde ile hassas tartıyı gösteriyor. Masanın üzerinde ise ‘meth pipe’ denilen ve metamfetamin içmekte kullanılan pipo benzeri alet var.

‘Savcılığa anlatacağım’

İsmail Saymaz iddiaları sormak üzere Kılıç’ı aradı ancak sorulara yanıt vermedi. Konuşmayacağını söyleyen Kılıç, WhatsApp’dan verdiği yazılı yanıtta ise “Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz” dedi.

İşte İsmail Saymaz’ın Kürşat Kılıç’a yönelttiği sorular ve aldığı yanıtlar:

İsmail Saymaz: Kürşat bey merhaba. Ben, gazeteci İsmail Saymaz. Size ulaşmaya çalışıyorum. Aradım, ulaşamadım. Dönerseniz sevinirim. Kürşat bey? Hakkınızda bir haber yapacağız, size bu yüzden ulaşmak istiyoruz. Cevap hakkınızı kullanırsanız sizin için yararlı olur. Dönmenizi bekliyoruz.

Kürşat Kılıç: Kardeş, haber yapılmasını istemiyorum. Teşekkür ederim ilginize.

İsmail Saymaz: Elimizde bir görüntü var. Sizin de bilginiz dahilinde diye biliyorum. Bu hadiseyi soracağız.

Kürşat Kılıç: Ben savcılığa anlatacağım.

İsmail Saymaz: Konuşmak istemiyor musunuz?

Kürşat Kılıç: Mesele hukukidir. Süreci var. Tavsiyem…

İsmail Saymaz: Bu uyuşturucu poşeti, hassas tartı ve masadaki piponun açıklaması nedir? Yanıt hakkınızı kullanırsanız size faydası olur.

Kürşat Kılıç: Ben kullanmayacağım. Üstü örtülü şantaj yapıyorsunuz.

İsmail Saymaz: Yanıt hakkınızı sormak için şu saate kadar bekledik.

Kürşat Kılıç: Bunun cevabını yargıya verirsiniz.

İsmail Saymaz: Takdir sizin.

Kürşat Kılıç: Gazeteci WhatsApp yoluyla sormaz. Basın kartınızı takdim etmediniz.

İsmail Saymaz: Aradım, açmıyorsunuz.

Kürşat Kılıç: Çok büyük suç işliyorsunuz, şu an. Eğer bu görüntü, bu saatten sonra ortaya çıkarsa sizden bilirim. Numarayı savcılığa vereceğim.

İsmail Saymaz: Peki, takdir sizin.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.