Ana Sayfa Gündem DEVA’dan parti teşkilatlarına ‘Ali Babacan’a operasyon’ yazısı

DEVA’dan parti teşkilatlarına ‘Ali Babacan’a operasyon’ yazısı

88
0

DEVA Partili lideri Ali Babacan’ın da aralarında bulunduğu bazı isimlere operasyon yapılacağına dair iddialar üzerine ilk açıklama geldi. DEVA Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz’ın, ilçe başkanlarına konuyla ilgili bilgilendirme yazısı gönderdiği ortaya çıktı. Yazıya göre soruşturma iddiaları doğru.

Gazeteci Said Sefa’nın ‘DEVA Partisi’ne adli bir operasyon yapılacak’ yönündeki iddiaları hakkında teşkilatlara uyarılarda bulunuldu. Gönderilen yazıda, Ali Babacan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusu iletildiği ve sonucunda ‘soruşturmaya yer olmadığına’ karar verildiği belirtildi.

Uyarıda şu ifadeler yer aldı:

“1- İtirafçı olduğu söylenen bir ‘ihbarcı’nın Genel Başkanımız hakkındaki akıl dışı isnatları Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştırılmıştır. Savcılıkça yapılan inceleme sonunda, isnatlar hakkında bir bulgu ve delil bulunmamış ve 21 Ekim 2021 tarihinde ‘soruşturmaya yer olmadığına’ dair karar verilmiştir.

2- Partimizin toplumsal desteği yükseldikçe parti teşkilatlarımız ile üye gönüllülerimiz hakkında taciz maksatlı bu tür iftiraların varlığı şaşırtıcı olmayacaktır. Bu ve benzeri çabaları bizi yolumuzdan döndüremeyeceği gibi sadece mücadele ve çalışma azmimizi perçinler.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.