Ana Sayfa Gündem Demirtaş ve Gergerlioğlu’nun öldürülmesini isteyen Edizer GATA’daki görevine döndü

Demirtaş ve Gergerlioğlu’nun öldürülmesini isteyen Edizer GATA’daki görevine döndü

74
0

Erkeklere boşanmak yerine ikinci eş almayı öneren, İslami hükümlere göre hareket edilmesi durumunda HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın öldürülmesi gerektiğini söyleyen Ali Edizer, Ankara 15. İdare Mahkemesi’nin kararıyla görevine iade edildi.

Hekimlikle bağdaşmayan açıklamaları nedeniyle Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi (GATA) Başhekim Yardımcılığı görevinden alındıktan sonra Güdül İlçe Devlet Hastanesi’nde görevlendirilen Ali Edizer’in açtığı davasıyla ilgili mahkeme, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Güdül’de görevlendirme işleminin hukuka aykırı olduğunu söyledi. Ankara 15. İdare Mahkemesi Edizer’in yeniden eski hastanesinde görev yapması kararlaştırıldı.

Mahkeme kararını da sosyal medya hesabından paylaşan Edizer, “Güdül’e veda zamanı. Bir hukuksuzluk daha izale edildi. Elbette sizlerin ve sessizlerin duaları bereketiyle. Hepinizden Allah razı olsun. İnşallah sırada GATA’ya dönüş var. Birikim ve gayretleriyle mücadelemizde büyük payı olan avukat arkadaşlarımı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.