Ana Sayfa Dünya Covid-19 temaslı 3 bakan, kendilerini karantinaya aldı

Covid-19 temaslı 3 bakan, kendilerini karantinaya aldı

54
0

Korona virüsüne yakalanan Avustralya Başbakan Yardımcısı Joyce ile temaslı olan 3 İngiliz bakan, karantinada olacak.
İngiltere Başbakan Yardımcısı ve Adalet Bakanı Dominic Raab, Ulaştırma Bakanı Grant Shapps ve İskan Bakanı Michael Gove, korona virüsüne (Covid-19) yakalanan Avustralya Başbakan Yardımcısı Barnaby Joyce’la temaslı oldukları gerekçesiyle karantinaya girdi.

Bu hafta başında Londra’da resmi temaslarda bulunan Joyce’un, İngiltere üzerinden ABD’ye geçtikten sonra yapılan Covid-19 testinin pozitif çıkması üzerine 3 bakan kendilerini tecrit etme kararı aldı. İngiliz bakanlar, negatif test sonuçlarını alana kadar karantinada kalacak.

Covid-19 testi pozitif çıkan Avustralyalı Joyce’un ise Omicron varyantına yakalanıp yakalanmadığının tespiti için test sonuçları bekleniyor.

İngiltere üzerinden ABD’ye giden Barnaby Joyce’a, 9 Aralık’ta Washington’da yapılan Covid-19 testinin pozitif çıktığı bildirilmişti.

Avustralya hükümetinin yeni sosyal medya düzenlemeleri planlamasıyla ilgili çalışmaları görüşmek için gittiği Washington’dan Avustralya Yayın Kurumu’na konuşan Joyce, virüsü Londra’da kaptığını düşündüğü söylemişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.