Ana Sayfa Dünya Karantinadayken gece kulübüne giden Finlandiya başbakanı özür diledi

Karantinadayken gece kulübüne giden Finlandiya başbakanı özür diledi

59
0

Finlandiya’da temaslı olduğu halde gece kulübüne giden Başbakan Marin, özür diledi. Marin daha önce eleştirileri reddetmişti.

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in, Covid-19 testi pozitif çıkan kabinesindeki bir bakan ile temaslı olduğu halde gece kulübüne giderek eğlenmesi eleştirilere neden oldu.

Politico’nun haberine göre, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto’nın Covid-19 PCR testi pozitif çıktı. Bunun üzerine, çalışma arkadaşları tarafından kendisine Haavisto’nın virüse yakalandığı bilgisi verilen Başbakan Marin’in hafta sonu arkadaşları ile gece kulübüne gitmesi tepki topladı.

ÖNCE REDDETTİ SONRA ÖZÜR DİLEDİ

Muhalefet, başkent Helsinki’deki gece kulübünde çekilen fotoğrafları sosyal medyada hızla yayılan Marin’i, sorumsuz davranmakla suçlandı. Başta, bu tutumu ile hiçbir Covid-19 tedbir kuralını ihlal etmediğini belirterek kendini savunan Marin, kamuoyundaki tepkilerin ardından özür diledi.

Marin, aldığı talimatlar ışığında daha duyarlı davranması gerektiğini anladığını söyledi. Muhalefet, Marin’in Covid-19 testi negatif çıkana kadar kendini gönüllü olarak izole etmesi gerektiğini savunsa da Finlandiya’da çift doz aşılanmış kişilerin temaslı olmaları halinde kendilerini izole etmeleri gerekmiyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.