Ana Sayfa Gündem Cübbeli’den Erdoğan’a: Bu ekonomiyi Nas diye sürdürürsen ‘Kuran bizi batırdı’ diyecekler

Cübbeli’den Erdoğan’a: Bu ekonomiyi Nas diye sürdürürsen ‘Kuran bizi batırdı’ diyecekler

176
0

İsmailağa cemaatinin ekran yüzü ‘Cübbeli Ahmet” diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü “Bu ekonomik politikayı Nas diye sürdürürsen ve millet batarsa herkes ‘Kuran batırdı bizi’ demeye başlayacak.” dedi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşesinde, kamuoyunca ‘Cübbeli Ahmet’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü’nün, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın faizle ilgili, “Bu konuda Nas ortada, Nas ortada olduğuna göre sana bana ne oluyor” sözlerine ilişkin değerlendirmesini aktardı.

Yazıya göre Ünlü, “Fatih Bey, Nas anladık da burası şeriat devleti mi! Şeriat devleti ilan edildiyse ona göre davransınlar. Yarım Nas olmaz. Madem öyle 1 bile faiz vermeyeceksin. Devlet de 1 bile faiz almayacak. Nas’ın azı çoğu olmaz. Yarım yamalak Nas da olmaz” ifadelerini kullandı.

Altaylı, Cübbeli Ahmet’le telefonda gerçekleştirdiği görüşmesini yazısında şöyle aktardı:

“Fatih Bey, herkes çok tedirgin. Benim babam bilirsiniz varlıklı bir adamdı ve aynen böyle bir kriz sonunda battı. Bugün de durum bu. Esnaf çok tedirgin. Herkes batma, her şeyi kaybetme korkusu içinde. Kimse de nereye gittiğimizi, ne olacağını, nerede durulacağını kestiremiyor. Kimse sesini de çıkaramıyor. Öylece seyrediyoruz ama iyiye gitmiyor sanki hiçbir şey” dedi.

Ben de tekrarladım. “Nas hocam Nas. Onu ben bilmem siz daha iyi bilirsiniz” diye. Sonunda Ahmet Hoca kızdı.
“Fatih Bey, Nas anladık da burası şeriat devleti mi! Şeriat devleti ilan edildiyse ona göre davransınlar. Yarım Nas olmaz. Madem öyle 1 bile faiz vermeyeceksin. Devlet de 1 bile faiz almayacak. Nas’ın azı çoğu olmaz. Yarım yamalak Nas da olmaz. Bakın bu durum İslam’a büyük zarar veriyor. Farkındalar mı bilmiyorum? Biz içindeyiz cemaatin, görüyoruz. Bu ekonomik politikayı Nas diye sürdürürsen ve millet batarsa herkes ‘Kuran batırdı bizi’ demeye başlayacak. Suçu Kuran’da, İslam’da bulacak. Millet dinden, Kuran’dan uzak duracak. Sonunda batışın faturasını Kuran’a çıkaracak. Madem Nas diyeceksin. O zaman hepten şeriat ilan et. Bakalım ne oluyor görelim. Öyle değil mi ama” dedi.
Ben yine “Nas Hocam Nas” dedim. Hoca yine kızdı.

“Fatih Bey, İslam’da faiz yoktur ama parayı korumak vardır. Paranın değer kaybı kadar faiz olabilir. Paranın değer kaybı nispetinde faiz alınabileceğini söyleyen fetvalar vardır. Madem Nas, o zaman o fetvaları da göz önüne alsınlar. Milleti göz göre göre batırmayı Nas’a bağlarsanız, milleti Nas’tan, Kuran’dan soğutursunuz. Dini suçlu hale getirirsiniz” dedi.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.