Ana Sayfa Dünya ‘Omicron’ operasyonu: Mısır’daki 4 bin kişi tahliye edilecek

‘Omicron’ operasyonu: Mısır’daki 4 bin kişi tahliye edilecek

67
0

Kazakistan’ın, Covid-19’un Omicron varyantı nedeniyle Mısır’da tatil yapan yaklaşık 4 bin vatandaşını ülkeye getirmek için 23 tahliye seferi düzenleyeceği bildirildi. Kazakistan, Omicron varyantı nedeniyle Mısır’da tatil yapan yaklaşık 4 bin vatandaşını tahliye edecek.

Turistik Kamkor Derneği’nden yapılan açıklamada, yakında Air Astana Ulusal Havayolu Şirketi uçaklarıyla Mısır’a tahliye seferlerinin başlatılacağı belirtildi.

Halihazırda yaklaşık 4 bin Kazakistan vatandaşının Mısır’da tatil yaptıkları bildirilen açıklamada, “Söz konusu vatandaşları ülkeye getirmek için 23 tahliye seferi düzenlenecek. O zamana kadar Mısır’daki turistlerimizin endişelenmemeleri ve tüm hijyen kurallarına uymaları çağrısında bulunuyoruz” ifadesi kullanıldı.

Mısır’a yılbaşı turu satın alan vatandaşlara ise tatil rotalarını değiştirme veya paralarının iade edilmesi imkanının sağlanacağı kaydedildi.

Kazakistan Sağlık Bakan Yardımcısı Marat Şoranov yaptığı açıklamada, Omicron varyantının ülkeye girişini engellemek amacıyla 3 Aralık’tan itibaren yeni kuralların devrede olacağını, yolcu trafiğinin yüksek olduğu Mısır ile uçuşların askıya alındığını bildirmişti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.