Ana Sayfa Gündem “Siyasi casusluk” suçlamasıyla gözaltına alınan Metin Gürcan için Ali Babacan’dan FLAŞ açıklama

“Siyasi casusluk” suçlamasıyla gözaltına alınan Metin Gürcan için Ali Babacan’dan FLAŞ açıklama

32
0

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan bu sabah saatlerinde siyasi casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı. İşlemleri devam eden Gürcan için DEVA Partisi’nden yeni açıklama geldi.

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Metin Gürcan, ‘siyasi casusluk’ suçlamasıyla bugün sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı. Gözaltına alındığı sosyal medya hesabından duyuran Gürcan, “Siyasi casusluk suçlaması ile göz altına alınıyorum. Polisler evde…Arama yapıyorlar. Şok oldum. Desteğiniz istiyorum.” ifadelerini kullanmıştı. Gürcan’ın gözaltı alınmasıyla ilgili DEVA Partisi’nden yeni açıklama geldi.

METİN GÜRCAN HAKKINDA CASUSLUK SUÇLAMASI

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeneroğlu, Metin Gürcan’ın gözaltı süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “Arama kararına göre Metin Gürcan Bey Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın casusluk suçlaması ile ilgili 2020 yılındaki bir soruşturmaya dayanılarak gözaltına alınmıştır. Tüm desteğimizle süreci yakinen takip ediyoruz.” dedi.

DEVA PARTİSİ’NDEN ‘METİN GÜRCAN’A GÖZALTI’ AÇIKLAMASI

Yeneroğlu, daha net bilgiler aldıklarında kamuoyunu bilgilendireceklerini söyledi. Yeneroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Partimizin kurucularından Metin Gürcan Bey’in ikametinde Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’nin kararı üzerine bu sabah 05.00 sularında arama yapılmıştır.

Arama kararına göre Metin Gürcan Bey Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın casusluk suçlaması ile ilgili 2020 yılındaki bir soruşturmaya dayanılarak gözaltına alınmıştır. Söz konusu soruşturma bağlamında başkalarının da gözaltına alındığı bilgisi vardır. Metin Bey şu anda sağlık kontrolünde. Tüm desteğimizle süreci yakinen takip ediyoruz.
Avukat arkadaşlarımız emniyette, kendilerine gereken hukuki desteği vermekle birlikte soruşturma ile ilgili daha net bilgiler aldıktan sonra kamuoyunu bilgilendireceğiz.”

BABACAN: DEVA KADROLARINI ASLA YILDIRAMAZLAR

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda konuştu. Partisinin kurucu isimlerinden Metin Gürcan’ın ‘siyasi casusluk’ iddiasıyla gözaltına alınmasına ilişkin açıklama yapan Babacan, “Bugünkü gelişme siyasi bir nitelikteyse ve eğer hedef partimize yönelik bir tutumsa DEVA kadrolarını asla yıldıramazlar. Eğer bu işin arkasında bir siyasi niyet varsa, siyasi motivasyonla yapılan bir durumsa; biz yolumuza aynen devam ediyoruz.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.