Ana Sayfa Ekonomi Pelit Çikolata, geçici olarak satış ve sevkiyatları durdurdu

Pelit Çikolata, geçici olarak satış ve sevkiyatları durdurdu

35
0

Döviz kurundaki sert yükseliş devam ederken Pelit Çikolata, geçici olarak satış ve sevkiyatları kapattığını duyurdu. Gerekçe olarak ham madde temininde yaşanan sıkıntılar ve dövizdeki dalgalanma gösterildi.

Pelit Çikolata, ham madde temininde yaşanan sıkıntılar ve dövizdeki dalgalanmanın belirsizliği sürdürmesi üzerine geçici olarak satış ve sevkiyatları kapattığını açıkladı.

Döviz kurundaki sert yükseliş nedeniyle Türk Lirası değer kaybetmeye devam ediyor. Dolar, sadece bugün yüzde 17’den fazla değer kazanarak zirve noktasını 13,46 TL’ye taşıdı, avro ise 15 TL’yi aştı.

Pelit Çikolata, yaptığı açıklamada ham madde sıkıntısı ve dövizdeki dalgalanmalar sebebiyle satışı durdurduğunu açıkladı.

Satış Müdür Metin Ayan tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Değerli iş ortaklarımız,

Tedarikçi firmaların ham madde temininde yaşattığı sıkıntılar ve dövizdeki dalgalanmanın belirsizliği sürdürmesi üzerine geçici olarak satış ve sevkiyatları kapatmak zorunda kaldık. Piyasanın normale dönmesi ile birlikte yeniden durum değerlendirmesi yapılıp siz sayın müşterilerimize bilgi verilecektir.”

Pelit Çikolata, ‘satış ve sevkiyatları durdurduğu’ iddiasını yalanladı

Pelit Çikolata’nın ‘hammadde temininde yaşanan sıkıntılar ve dövizdeki dalgalanmanın belirsizliği sürdürmesi üzerine geçici olarak satış ve sevkiyatları kapattığı’ iddia edilmişti.

Pelit Çikolata Satış Müdürü Metin Ayan’ın imzasının olduğu bir belgede “Değerli iş ortaklarımız, tedarikçi firmaların hammadde temininde yaşattığı sıkıntılar ve dövizdeki dalgalanmanın belirsizliği sürdürmesi üzerine geçici olarak satış ve sevkiyatları kapatmak zorunda kaldık. Piyasanın normale dönmesi ile birlikte yeniden durum değerlendirmesi yapılıp siz sayın müşterilerimize bilgi verilecektir” ifadesi yer almıştı.

Söz konusu iddianın haber sitelerinde ve sosyal medyada yer almasının ardından Pelit Şirketler Grubu bir açıklama yaparak, söz konusu iddiayı yalanladı.

Instagram’dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Sosyal medya ve WhatsApp gruplarında yazışmalarda yer alan PELİT şirketlerine ait üretim, satış ve sevkiyatların durdurulduğuna dair yazı gerçeği yansıtmamaktadır. Tüm üretim, satış ve sevkiyatımız önceden olduğu şekilde kesintisiz olarak devam etmektedir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.