Ana Sayfa Ekonomi Necmettin Batırel “Şakkadanak” tutmayınca “Mutlaka düşer” diyerek yeni formül üretti!

Necmettin Batırel “Şakkadanak” tutmayınca “Mutlaka düşer” diyerek yeni formül üretti!

53
0

Dolar kurunun düşmesi için ‘şakkadanak’ formülünü ortaya atan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, doların 11 lirayı aştığı bugün yine gündem olan bir açıklama yaptı. ‘Doların taliplisi olmazsa, alıcısı çıkmazsa mutlaka düşer’ diyen Batırel ‘Bu fiyatlardan kim alıp ne yapacak? 13 lira mı olacak? 15 lira mı olacak? 20 lira mı olacak? Yani bunlar hayal mahsulü rakamlar.’ ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası’nın faiz indirimi kararı sonrası dolar yeni rekorlara koşarken TGRT kanalında katıldığı bir programda konuşan Necmettin Batırel bir kez daha gündem oldu.

Kur seviyesini yorumlarken ‘Doların taliplisi olmazsa, rakamlar yükseliyor ama alıcısı çıkmazsa mutlaka düşer fiyat.’ diyen Necmettin Batırel, ‘Bu fiyatlardan kim alıp ne yapacak? 13 lira mı olacak? 15 lira mı olacak? 20 lira mı olacak? Yani bunlar hayal mahsulü rakamlar. Türkiye ekonomisi bunu hak etmiyor. Şu anda spekülatif hareket var. Merkez Bankası’nı faiz artırmaya zorlayan bir operasyon gerçekleşiyor’ ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.