Ana Sayfa Dünya İsrail Savunma Bakanı’nın evinde çalışan bir kişi ‘İran ajanlığı’ suçlamasıyla tutuklandı

İsrail Savunma Bakanı’nın evinde çalışan bir kişi ‘İran ajanlığı’ suçlamasıyla tutuklandı

45
0

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın evinde çalışan bir kişi, İran ajanlığıyla suçlanarak tutuklandı. Omri Goren Gorochovsky’nin kabarık sicili tartışma yarattı.

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz’ın evinde hizmetli olarak çalışan bir kişi, İran ile ilişkili olduğu ifade edilen hacker grubu Black Shadow’a bilgi aktarma girişiminde bulunduğu gerekçesiyle ‘İran ajanlığı’ suçlamasıyla tutuklandı. İsrail basınının Adalet Bakanlığı’ndan aktardığına göre, Gantz’ın evinde hizmetli olarak çalışan Omri Goren Gorochovsky (37), İsrail’e yönelik siber saldırılardan sorumlu tutulan Black Shadow isimli hacker grubuna yardım teklifinde bulundu.

İddianamede, Gorochovsky’nin, Savunma Bakanı’nın evi hakkında bilgi verebileceği ve bilgisayarına zararlı yazılım yerleştirme teklifiyle hacker grubuyla iletişime geçtiği belirtildi. Gorochovsky’nin mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinden iletişime geçtiği hackerlara, “evdeki masa, bilgisayar, telefon, tablet, bir kasa, üzerinde IP adresi yazılı bir etiket ve Gantz’ın evinden başka unsurları fotoğraflayıp gönderdiği” paylaşıldı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.